Michał Romanowski wysyła kolejne wezwania. Czy któreś otworzy umyślnie zamknięty na słane do niej monity umysł adresatki – prezes Przanowskiej-Tomaszek?

5
(1)

Redakcja otrzymała mail od prof. dr. Michała Romanowskiego, obrońcy sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie, pana Igora Tuleyi, który publikujemy w całości:

Szanowny Panie Redaktorze,

Przesyłam Panu piąte (otwarte) wezwanie, które skierowałem do prezes Sądu Okręgowego w Warszawie pani Joanny Przanowskiej-Tomaszek w sprawie natychmiastowego dopuszczenia do orzekania Pana sędziego Igora Tuleyi. W związku z bezprecedensową sytuacją, w której prezes sądu i sędzia w sposób świadomy odmawia wykonania prawomocnego orzeczenia sądu, postanowiłem jako adwokat Pana sędziego Igora Tuleyi wysyłać w każdy piątek po południu otwarte wezwanie do pani prezes Joanny Przanowskiej-Tomaszek przypominające jej o liczbie dni rażącego naruszania przez nią prawa.

Kolejne wezwania (piąte, które już wcześniej złożyłem, dzisiaj składam szóste) stanowią swoisty licznik czasu odpowiedzialności prawnej pani prezes Przanowskiej-Tomaszek za deptanie prawa i godności Igora Tuleyi. Każde wezwanie wzbogacam o polecane przeze mnie lektury lub myśli, które mogą pomóc pani Przanowskiej-Tomaszek oddać się przez weekend refleksji nad swoistą meta-radą Pana profesora Władysława Bartoszewskiego: „Warto być uczciwym, chociaż nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”. Staram się wybierać teksty krótkie i napisane przystępnym językiem.

Zachowanie pani prezes Przanowskiej-Tomaszek nie tylko rażąco narusza prawo i ślubowanie sędziego, ale jest nieprzyzwoite, niegodne i nieetyczne, bo z premedytacją zmierza do zniszczenia Igora Tuleyi jako człowieka. Złożyłem w tej sprawie pozew i zawiadomienie do prokuratury, a także skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Uprzejmie proszę o rozważenie możliwości publikacji tego, i kolejnych otwartych wezwań do pani Przanowskiej-Tomaszek. W razie zgody, będę przesyłał kolejne takie otwarte wezwania.

Odpowiedź była zwięzła (wysłana SMS-em):

Przyjmę do publikacji każde kolejne wezwanie. Może niespodziewanie któreś otworzy ten umyślnie zamknięty umysł

Romanowski_piąte wezwanie w sprawie Tuleyi

Autor zdjęcia: Piotr Wójcik

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments