Uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN z dnia 27 lipca 2017 r.

0
(0)
Foto: Spens03. Żródło: Wikimedia Commons

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego przyjmuje z uznaniem odmowę podpisania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego. Podtrzymujemy deklarację gotowości współdziałania przy przygotowywaniu reformy wymiaru sprawiedliwości.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obronę niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Pozostajemy poruszeni wyrazami poparcia, które odbieramy jako przejaw głębokiej obywatelskiej odpowiedzialności za dobro wspólne i wielkie zobowiązanie do podejmowania przez sędziów działań w celu zwiększenia zaufania ze strony całego społeczeństwa.

Konstytucyjne prawo do sądu jest realizowane przede wszystkim przed sądami powszechnymi. Stoimy na stanowisku, że rozwiązania przyjęte w ustawie zmieniającej Prawo o ustroju sądów powszechnych niosą zagrożenia dla niezależności tych sądów. Sposób realizacji przez Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego nadanych tą ustawą uprawnień wymaga bacznej obserwacji. Pozwoli to obywatelom zweryfikować rzeczywiste skutki wprowadzanych zmian.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments