Mateusz Morawiecki kłamie i pomawia dla osiągania doraźnych celów politycznych – Uchwała Kolegium SA w Katowicach

0
(0)

UCHWAŁA KOLEGIUM SĄDU APELACYJNEGO W KATOWICACH Z DNIA 25 KWIETNIA 2019 R.

W związku z wypowiedziami Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, udzielonymi amerykańskim mediom o polskim wymiarze sprawiedliwości i o sprawujących go sędziach, Kolegium Sądu Apelacyjnego w Katowicach wyraża swe najwyższe oburzenie.

Kolegium zwraca uwagę na to, że nie jest to pierwszy przypadek posługiwania się przez premiera Mateusza Morawieckiego kłamstwem oraz pomówieniami dla osiągania doraźnych celów politycznych i dla zdobycia poklasku osób utożsamiających się z aktualną władzą wykonawczą.

Kolegium przypomina, że uchwałą numer I Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Apelacji Katowickiej z dnia 25 czerwca 2018 roku tego rodzaju postępowanie Mateusza Morawieckiego zostało już wcześniej potępione, nie uznał on jednak za stosowne powstrzymać się od jego powielania.

Kolegium podkreśla, że w każdym normalnym demokratycznym państwie prawnym takie zachowanie szefa władzy wykonawczej spotkać musiałoby się z negatywnymi konsekwencjami.

Od Redakcji Monitora: Uchwała została przyjęta jednogłośnie, podał w komunikacie rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Katowicach SSA Robert Kirejew.

Tytuł – od Redakcji

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments