Niech Mateusz Morawiecki przeprosi w stosownej formie – stanowisko Stałego Prezydium i Zespołu Interwencyjnego Forum Współpracy Sędziów

0
(0)

Wspólne stanowisko Stałego Prezydium i Zespołu Interwencyjnego Forum Współpracy Sędziów z dnia 26 kwietnia 2019 r.

Forum Współpracy Sędziów, reprezentowane przez Stałe Prezydium i Zespół Interwencyjny, wyraża największe oburzenie z powodu wypowiedzi prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w Nowym Jorku uznając ją za haniebną, obraźliwą i nie mającą żadnego związku z historyczną, ani aktualną pozycją polskich sędziów.

Słowa Premiera stanowią kolejny przykład szkalowania polskich sędziów na arenie międzynarodowej i dowodzą braku podstawowej wiedzy historycznej o polskim sądownictwie. Poczynione porównanie do zachowań francuskich kolaborantów z okresu rządów Vichy świadczy o braku zdolności do analitycznej oceny historycznych zdarzeń, co powinno cechować polityka piastującego taką funkcję, a zwłaszcza historyka, jakim z wykształcenia jest Premier.

Forum Współpracy Sędziów w pełni aprobuje uchwałę SSP Iustitia z dnia 23.04.2019 r. i także żąda od prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego, aby przeprosił polskich sędziów w formie, która powinna dotrzeć zarówno do sędziów, jak i obywateli oraz społeczności międzynarodowej.

Forum Współpracy Sędziów

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments