Kuźma radzi: Manewry moskiewskie czas zacząć

0
(0)

Nie i nie! Wojennych ludzi zostawcie w spokoju. Nawet o tym nie myślcie! Nie przyjdziemy, nie przylecimy, na paraszutach nie zeskoczymy. No, chyba że kiedyś poprosilibyście o drużeską pomoc. Ale to się nie kroi, bo i po co, skoro sami dajecie sobie radę z warchołami, wiecownikami i obalaczami pomników.

Jest jednak inny rodzaj moskiewskiego manewru. Najpierw kroi się ustawę, że aż ciarki przechodzą, potem ustępuję się przed głosami ludu i ustawa zostaje złagodzona. Poniali? No jasne, że poniali. Wot była sobie ustawa o szkołach wyższych, a ktoś tam dodał, że trzeba by sędziom dać dożywotnie synekury (po waszemu i po naszemu tak samo). Jak się nie rozeźlił prezydent wasz i dawaj, pismo śle do trybunału arcykonstytucyjnego, że źle, że demoralizująco. No, i konstytucja górą i trybunał przyklepie prezydenckie weto i jeden z drugim profesor z doktorem zadowoleni. A całość ustawy? Przejdzie. O, widzicie, to się nazywają manewry, rzekłbym nawet maniowry!

I wszystko tak róbcie, a na wasze (a i na nasze) wyjdzie. Sypcie strasznymi ustawami jak z trzosa, a potem zmiękczajcie. To jeszcze potem będziecie mogli twardziej postąpić i na przykład warchołów powsadzać, sądy patriotami obsadzić, a pomniki stawiać skolko ugodno i komu chcecie.

Кузьма Кузьмич

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments