Prof. Michał Romanowski nie zniesławił wicerzecznika Przemysława Radzika

0
(0)

5 maja 2021 r. opublikowaliśmy list prof. dr. Michała Romanowskiego adresowany do Věry Jourovej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej. Autor – obrońca sędziów Igora Tulei i Pawła Juszczyszyna, uporczywie i złośliwie dyskryminowanych za wydane orzeczenia, kompromitujące polskie władze polityczne – -opisywał fakty, z którymi komisarz Jourova powinna się zapoznać. Wśród wymienionych działań dyscyplinarnych Prof. Romanowski przez pomyłkę przypisał Przemysławowi Radzikowi to, co w rzeczywistości zrobił drugi wicerzecznik – Michał Lasota.

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych sędzia Przemysław Radzik zażądał od Sądu Rejonowego w Bydgoszczy natychmiastowego przekazania akt sprawy sędziego Juszczyszyna, w której zapadło orzeczenie nakazujące przywrócenie go do orzekania. Pan Radzik żądał (skutecznie) przed tzw. Izbą Dyscyplinarną polskiego Sądu zawieszenia sędziego Juszczyszyna za »wypowiedzenie wojny swojemu Państwu«, co ma prowadzić do postawienia zarzutów karnych sędziemu Juszczyszynowi

I za to zdanie Przemysław Radzik wniósł do sądu w Łodzi prywatny akt oskarżenia Michała Romanowskiego o zniesławienie z osławionego art. 212 Kk.

21 września Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia ustami sędziego Adama Kuleszy ogłosił wyrok uniewinniający. Uzasadnienie nie jest jawne.

Wyrok Radzik przeciwko Romanowski 22_09_2022

W związku z tym wyrokiem prof. Michał Romanowski wydał poniższe oświadczenie:

2022.09.22-oswiadczenie-prof.-Michala-Romanowskiego
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments