Europo, nie odpuszczaj! 25 czerwca 2018 r. o godz. 21:00 w Warszawie na Placu Krasińskich

0
(0)

Obywatelki i Obywatele!
Polki i Polacy!

Niekonstytucyjna ustawa o Sądzie Najwyższym wchodzi w życie 3 lipca tego roku. Najprawdopodobniej przez polityczną Krajową Radę Sądownictwa powołanych zostanie 70 nowych sędziów spośród 120. To jest 60 proc. składu Sądu Najwyższego, w tym 100 proc. składu obu nowych izb. Zastąpią ich nominaci w pełni kontrolowanej przez partyjny PiSowski rząd KRS. Dzisiaj jedynym realnym sposobem na powstrzymanie niszczenia niezawisłości sądów byłby wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE.

Wzywamy Komisję Europejską do podjęcia niezwłocznych działań w celu zapobieżenia postępującemu demontażowi niezależnego sądownictwa w naszym kraju. Jako Komitet Obrony Demokracji przystąpiliśmy do koalicji Europo Nie Odpuszczaj skupiającej 150 organizacji obywatelskich w Polsce. Wyrok Trybunału będą musiały uszanować wszystkie strony sporu w Polsce.

Zaskarżenie i wyrok TSUE są realnym sposobem na zatrzymanie procesu niszczenia państwa prawa i uzależnienia wymiaru sprawiedliwości od polityków. W taki sam sposób powstrzymana została barbarzyńska wycinka Puszczy Białowieskiej. Koalicja Europo Nie Odpuszczaj apeluje do Komisji o podjęcie działań, które pomogą zatrzymać niszczenie demokracji w Polsce. Szczegółowe informacje o naszym apelu i mapę wydarzeń znajdą Państwo na stronie Koalicji https://europonieodpuszczaj.pl/

Aby wesprzeć apel Koalicji wzywamy wszystkich Obywateli i Obywatelki, dla których praworządność jest kwestią nadrzędną, do udziału w demonstracjach pod Sądem Najwyższym w dniach 25 czerwca i 2 lipca. Wyjdźmy na ulicę – okażmy nasz sprzeciw wobec jawnego gwałcenia prawa!

Bądźmy wszyscy razem w poniedziałek 25 czerwca br. o godz. 21:00 pod Sądem Najwyższym na Pl. Krasińskich w Warszawie (a także w kolejny poniedziałek 2 lipca).

Niech nas zobaczą w Europie! Europo – nie odpuszczaj!

Zarząd Regionu Mazowsze
Komitetu Obrony Demokracji
we współpracy z: Wolne Sądy, Front Europejski, Obywatele RP, Fundacja Centrum im. B. Geremka

#Europonieodpuszczaj

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments