Piotr Rachtan: Aneks do Oświadczenia Bogdana Święczkowskiego – prokurator Przemysław Nowak, Rzecznik Prokuratury Krajowej informuje

0
(0)

Otrzymałem odpowiedź Rzecznika Prasowego Prokuratury Krajowej, prokuratora Przemysława Nowaka na prośbę o komentarz do oświadczenia sędziego Trybunału – Bogdana Święczkowskiego, o którym pisałem 3 kwietnia.

Prokurator Nowak napisał:

Po pierwsze potwierdzam, że z informacji pisemnej uzyskanej od Dyrektora Biura Kadr Prokuratury Krajowej Pana Marka Piotrowicza wynika, że Pan Michał Ostrowski został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu oraz na stanowisko prokuratora Prokuratury Krajowej bez wniosku ówczesnego Prokuratora Krajowego.

Według mojej wiedzy, Dyrektor Biura Kadr doszedł do takiego wniosku po analizie akt, w których standardowo taki wniosek powinien się znajdować (a nie znajduje się).

Nie posiadam żadnych danych, aby móc ocenić ten fakt inaczej niż poprzez stwierdzenie, że takiego wniosku nie było.

Nie wiem na jakiej podstawie Pan Święczkowski formułuje takie sądy. Należałoby zapytać autora. Jeszcze raz podkreślam, iż brak jest jakichkolwiek podstaw do takich ocen.

Prok. Przemysław Nowak

Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments