Europosłowie poirytowani biernością Komisji wobec łamania zasad praworządności grożą pozwem do TSUE. Szefowie frakcji piszą do Przewodniczącej Komisji

0
(0)

W przyjętej 25 marca rezolucji (529 głosów za,148 przeciw, 10 wstrzymujących się) posłowie do Parlamentu Europejskiego  przypomnieli, że łamanie zasad praworządności w państwach członkowskich może mieć wpływ na prawidłowe zarządzanie budżetem UE.

Ostrzegają Komisję Europejską, że jeśli nie wypełni ona swoich zobowiązań wynikających z rozporządzenia w sprawie warunkowości, tj. nie podejmie wszelkich właściwych środków w celu ochrony interesów finansowych Unii i zabezpieczenia wartości UE, Parlament „uzna to za zaniechanie działania”, a następnie pozwie Komisję do Trybunału na podstawie art. 265 TFUE.

PE_Rezolucja z 25 marca 2021

Natomiast liderzy frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim od lewa po chadeków oraz przewodniczący Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, wysłali list do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen z żądaniem szybkiej reakcji na ignorowanie orzeczeń TSUE przez polski rząd (w związku ze sprawą sędziego Igora Tulei).

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments