Michał Lasota, poszukiwacz ekscesów, tym razem zwrócił oczy na Gorzów Wlkp.

0
(0)

Sędzia Sądu Rejonowego w Nowymi Mieście Lubawskim Michał Lasota, został powołany przez Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę w styczniu 2018 r. na funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, a w czerwcu 2018 r. na funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

Od września 2018 r. wchodzi on w skład Zespołu ds. czynności Ministra Sprawiedliwości podejmowanych w postępowaniu dyscyplinarnym sędziów i asesorów sądowych, któremu przewodniczy Łukasz Piebiak – zastępca Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry

Michał Lasota wezwał Sędziego Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Kamila Jarockiego do złożenia pisemnego oświadczenia w związku ze zwróceniem się przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. w trybie art. 267 TFUE z pytaniem prejudycjalnym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wcześniej zwrócono się do Prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Jarosława Dudzicza (członka organu pełniącego funkcję KRS oraz Zespołu ds. czynności Ministra Sprawiedliwości podejmowanych w postępowaniu dyscyplinarnym sędziów i asesorów sądowych) o nadesłanie uwierzytelnionego odpisu postanowienia wydanego przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. Jako pierwszy informację w tej sprawie opublikował portal wpolityce.

Podobne wezwania skierowano do Sędziów Ewy Maciejewskiej i Igora Tulei.

Krytyczne opinie w sprawie ww. działań rzeczników dyscyplinarnych wyraziły organy samorządu sędziowskiego, a także :
– Zespół Interwencyjny Forum Współpracy Sędziów
– Komitet Obrony Sprawiedliwości, w skład którego wchodzą : Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, Instytut Prawa i Sprawiedliwości INPRIS, Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, Archiwum Osiatyńskiego, Stowarzyszenie Sędziów „THEMIS”, Stowarzyszenie Amnesty International, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Forum Współpracy Sędziów, Forum Obywatelskiego Rozwoju FOR, Inicjatywa Obywatelska „Wolne Sądy”, Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia” i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Sędziów Sądów Administracyjnych.

SSP „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments