Czy minister Andrzeja Dudy kłamie, czy nie zna dokumentów?

0
(0)

Prezydencki minister Mucha oświadczył w mediach, że pan prezydent, który nie jest stroną w postępowaniu przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, nie był też informowany o postanowieniach zabezpieczających.
Przypomnijmy, że NSA dwukrotnie zajmował się wnioskami o wstrzymanie uchwał KRS.
W dniu 25 września 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał cztery postanowienia rozstrzygające wnioski osób kandydujących na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego o udzielenie zabezpieczenia w postępowaniu o uchylenie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa w przedmiocie przedstawienia (nieprzedstawienia) wniosków o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

W sprawach o sygn. akt II GW 22/18 i II GW 23/18 NSA postanowieniami wstrzymał wykonanie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 24 sierpnia 2018 r. nr 318/2018 w przedmiocie przedstawienia (nieprzedstawienia) wniosków o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Karnej w zaskarżonej części.

27 września 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny rozpoznał trzy kolejne wnioski osób kandydujących na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego o udzielenie zabezpieczenia w postępowaniu o uchylenie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa w przedmiocie przedstawienia (nieprzedstawienia) wniosków o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.
W sprawach oznaczonych sygnaturami akt II GW 27/18 oraz II GW 28/18 Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił wnioski odwołujących się kandydatów do Izby Cywilnej (II GW 27/18) oraz Izby Spraw Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych (II GW 28/18) i wstrzymał wykonanie w zaskarżonej części uchwał Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 28 sierpnia 2018 r. nr 330/2018 oraz nr 331/2018.

Mimo wydania postanowień o wstrzymaniu uchwał Krajowa Rada Sądownictwa, która „stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów” (Art. 186 ust. 1 Konstytucji) przesłała prezydentowi kandydatury 27 wybranych do Sądu Najwyższego sędziów, a pan prezydent, także lekceważąc postanowienia NSA, od nominatów ślubowanie przyjął.
Panu prezydentowi i panu ministrowi pokazujemy więc – za SSP „Iustitia” – kopię dokumentu powiadamiającego Andrzeja Dudę, doktora nauk prawnych, o postanowieniu Naczelnego Sądu Administracyjnego:

notyfikacja_do_PrezydentaRP
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments