Themis: Poglądy O. Barańskiej-Małuszek i W. Żurka podziela znaczna liczba sędziów i nie mogą tego zmienić żadne kuriozalne komunikaty

0
(0)

Oświadczenie „Themis” z dnia 29 sierpnia 2019 r. w związku z postępowaniami dyscyplinarnymi podjętymi wobec sędziów – ofiar hejtu w Internecie

Stowarzyszenie Sędziów „Themis” z zażenowaniem i oburzeniem przyjęło komunikat Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Piotra Schaba z dnia 28 sierpnia 2019 r. o wszczęciu postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom Olimpii Barańskiej – Małuszek i Waldemarowi Żurkowi, w związku z wypowiedziami na temat tzw. „afery Piebiaka” oraz instrumentalnego traktowania drogi kontroli konstytucyjnej.

Paradoksem jest, że Waldemar Żurek i Olimpia Barańska – Małuszek, którzy byli wśród sędziów najczęściej oczernianych przez działający z inspiracji Ministerstwa Sprawiedliwości portal KastaWatch są teraz ścigani przez Rzecznika Dyscyplinarnego Przemysława Radzika, który w świetle doniesień medialnych miał związek z osobami inspirującymi hejt wobec sędziów w Internecie. W ten sposób z ofiar robi się obwinionych, a z osoby potencjalnie podejrzanej ofiarę, a zarazem oskarżyciela.

Uderzenie w ofiary przestępstw jest zaprzeczeniem próby wyjaśnienia mechanizmu ich popełnienia, a wręcz przeciwnie – zmierza w stronę ukrycia sprawców i odwrócenia od nich uwagi opinii publicznej. Chodzi zarazem o zakneblowanie ust niepokornym sędziom, którzy głośno mówią o patologiach w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Oświadczamy stanowczo, że wypowiedziane przez sędziów Olimpię Barańską – Małuszek i Waldemara Żurka poglądy są podzielane przez znaczną liczbą sędziów i nie mogą tego zmienić żadne kuriozalne komunikaty.

Po raz kolejny żądamy natychmiastowego zawieszenia w pełnieniu obowiązków osób, które – w świetle informacji medialnych – uczestniczyły w grupie dyskusyjnej „Kasta”, w tym także Przemysława Radzika i Michała Lasotę, oraz podjęcie realnych działań śledczych, w celu wyjaśnienia ich roli w „aferze Piebiaka”.

Wzywamy wszystkich sędziów do udzielenia wsparcia szykanowanym sędziom Waldemarowi Żurkowi i Olimpii Barańskiej – Małuszek, oraz sprzeciwu wobec dalszego wykonywania obowiązków przez osoby zamieszane w tą aferę.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments