Ekspresowa Julia Przyłębska i jej trudności z literami alfabetu

0
(0)

Julia Przyłębska odpowiedziała siedmiorgu sędziom Trybunału Konstytucyjnego na ich list w sprawie niejasnych kryteriów niealfabetycznego wyznaczania składów orzekających. Pismo J. Przyłębskiej, datowane na 3 lipca, na biurkach adresatów znalazło się 5 lipca. Jeden z nich powiedział Monitorowi, że stało się to o 10:20 w czwartek, 5 lipca właśnie.

Już o 11:03 tego samego dnia w internetowym serwisie TVP Info znalazło się i omówienie w postaci artykułu, rzeczonej odpowiedzi, i cały list w formacie PDF, który za narodową telewizją Monitor spiesznie udostępnia, zwracając uwagę czytelników  na następujący passus:

…przewodniczący, sprawozdawcy oraz członkowie składów orzekających wyznaczani są w kolejności alfabetycznej, z uwzględnieniem rodzaju, liczby oraz kolejności wpływu spraw do Trybunału. Zastosowanie tych wszystkich kryteriów powoduje, że nie jest możliwe proste przełożenie składu orzekającego wyznaczonego do rozpoznania danej sprawy na kolejne litery alfabetu.

Poniżej – pismo Julii Przyłębskiej:

TK_JP do sędziów odpwiedź
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DZL

A dlaczego nie metodą mgr Ziobry poprzez losowanie?

Hubert

nie bo jeszcze w historii najważniejszych instancji sądowych i sądów w ogóle, tak impertynenckiej, arogancki, a przy tym pozbawionej merytorycznej wiedzy sędzi, ona zapisze się w annalach historii sądownictwa RP