Michał Romanowski wnioskuje o nałożenie na Joannę Przanowską-Tomaszek grzywny w wysokości maksymalnej 15 tys. zł z zamianą na areszt

5
(1)

9 listopada upłynął termin, jaki sąd egzekucyjny wyznaczył prezes SO w Warszawie Przanowskiej-Tomaszek na wykonanie prawomocnego orzeczenia nakazującego dopuścić do orzekania sędziego Igora Tuleyę pod rygorem wymierzenia grzywny. Termin ten i sąd egzekucyjny został także zignorowany przez p. Przanowską-Tomaszek. W związku z tym w dniu dzisiejszym złożyłem wniosek o nałożenie na p. Przanowską-Tomaszek grzywny w wysokości maksymalnej 15 tys. zł z zamianą na areszt oraz wysłałem 12 wezwanie do zapłaty.

Oba dokumenty w załączeniu. To niesamowite i symboliczne, że dzieje się  to w przededniu 11 listopada, czyli Dnia Niepodległości.

Byłbym wdzięczny za rozpowszechnienie treści mojego wezwania i informacji o wniosku o nałożenie grzywny z zamianą na areszt w celu przymuszenia prezesa sądu i sędziego, aby wykonał prawomocne orzeczenie i orzeczenie sądu egzekucyjnego.

Nie wolno nam przechodzić do porządku dziennego nad tak ostentacyjnym lekceważeniem prawa i prawomocnych orzeczeń, bo wolne sądy są gwarantem wolnych mediów!!! Pogarda dla prawa i prawomocnych orzeczeń to pogarda dla człowieka, to pogarda rządów ludzi dla rządów prawa. To wszystko już było, a konsekwencje obojętności dla pogardy wobec prawa były dla ludzi straszne.

W wezwaniu do Pani Przanowskiej-Tomaszek (wysyłam takie wezwania w każdy piątek z rekomendacją lektury na weekend) piszę m. in.:

Arystoteles w Polityce podkreśla, że: „kto domaga się, aby prawo działało, zdaje się domagać, aby władał bóg i rozum”.

Jako adwokat Pana sędziego Igora Tuleyi po raz dwunasty domagam się, aby „oddała się” Pani we władanie rozumu w ujęciu Arystotelesa i Monteskiusza.

W przededniu Dnia Niepodległości dokonała Pani wolnego wyboru, aby być wśród najgorliwszych z gorliwych prezesów sądów i sędziów (Małgorzata Manowska, Piotr Schab, Przemysław Radzik, Maciej Nawacki, a ostatnio 14 członków neo Krajowej Rady Sądownictwa na czele z Dagmarą Pawełczyk-Woicką), którzy niszczą polską Wolność-Niepodległość.

Gdzie nie ma prawa, tam nie ma Wolności, a więc Niepodległości.

Jednak prawa do wolności nie da się zniewolić. Wolność jest bowiem zbyt potężnym bodźcem działania człowieka.

Prawo czasami może drzemie, ale nigdy nie umiera. Przebudzi się, i w Pani przypadku.

Na 11 listopada 2022 r. polecam Pani lekturę nad myślą Stanisława Lema z książki „Cyberiada”:

„Pewne trudności powstały przy kwestii Szatana […] Toż z nim jak z kanalizacją – przykre to lecz niezbędne. Gdyby nie było Szatana, musiałby Bóg sam doglądać piekieł, co źle by mu się rymowało z jego nieskończoną dobrocią. Zawsze poręczniej wydelegować kogoś do tak delikatnych spraw”.

2022.11.10-I.Tuleya-egz.zabezpieczenia_VI_Po_55_22_wn. wierzyciela o wymierzenie grzywny SKM_C45822111014240
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments