Michał Romanowski: Nie jest łatwo. List do Redakcji

4.2
(5)

Szanowny Panie Redaktorze,

Przesyłam w załączeniu postanowienie SR w Bydgoszczy z 4 kwietnia br. nakładające na prezesa Nawackiego grzywnę w wysokości 15 tys. zł z zamianą na areszt na 15 dni w razie niezapłacenia jej. To jest bardzo ważne orzeczenie. Poniżej mój komentarz.

Rok 2022 otworzyłem orzeczeniem Sądu Karnego w Gdańsku, gdzie wygrałem z „siepaczami” z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Sąd nakazał wszcząć śledztwo czy p. Nawacki popełnia przestępstwo nie dopuszczając do orzekania Pawła Juszczyszyna!

Mało kto wierzył, że możliwe jest wyegzekwowanie prawa w Polsce. Symbolem stał się cytat z filmu Miś „Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”. Ale ja bywam mega uparty w słusznych sprawach!

Obiecałem na początku stycznia br., że będę walczył. Nie jest łatwo. Zbrodniczą napaścią Rosji na Ukrainie próbuje się zbanalizować rządy prawa w Polsce stosując szantaż moralny odwołujący się do jedności.

Sąd w Bydgoszczy właśnie nałożył na prezesa SR w Olsztynie p. Nawackiego grzywnę 15 tys. zł z zamianą na 15 dni aresztu w celu przymuszenia p. Nawackiego do wykonania orzeczenia nakazującego dopuścić Pawła do orzekania. Łączna wysokość grzywny może wynieść 1 mln zł.  Pisze o tym OKO.press, dla którego tak to komentuję:

 „[…] orzeczenie […] Sądu […] w Bydgoszczy ma precedensowy charakter. Do tej pory nie zdarzyło się w Polsce po 1989 roku, by trzeba było przymuszać prezesa sądu do wykonywania prawomocnych orzeczeń. To prawdopodobnie precedensowe orzeczenie również w skali europejskiej. Bo w krajach demokratycznych nie do pomyślenia jest, by sędzia i prezes sądu nie wykonywał orzeczeń […] To orzeczenie będzie miało też wpływ do analogicznej procedury egzekucyjnej wszczętej […] przeciwko Małgorzacie Manowskiej, która też odmawia wykonania prawomocnego orzeczenia ws. Juszczyszyna. Będzie miało też zastosowanie do egzekucji orzeczenia przywracającego do pracy Igora Tuleyę […] Bandycka napaść Rosji na Ukrainę nie zawiesza w Polsce rządów prawa i wolnych sądów jako strażników praw i wolności człowieka […] pogarda dla rządów prawa zawsze prowadzi do autokracji […]. To orzeczenie dowodzi też, że prawo w Polsce i stojące na jego straży sądy – parafrazując aforyzm polskiego satyryka Janusza Wasylkowskiego – nie są ani wychudzone, ani rachityczne […] prawo jest równe dla wszystkich i że wszyscy są równi wobec prawa”.

Paweł Juszczyszyn:

„Moja walka o powrót do sądu jest do wygrania […] sędziowie nie dadzą się zastraszyć […] Ze swoim pełnomocnikiem nadal będziemy podejmować kolejne kroki prawne, aż do zwycięstwa i mojego powrotu do służby
sędziowskiej. Dotąd mnie nie złamali i nadal nie dam się złamać”.
https://lnkd.in/dh2AgRxz

Prawo czasami drzemie, ale my z Pawłem Juszczyszynem i Igorem Tuleyą, wybudzamy je z drzemki! Można! Warunkiem szczęścia jest wolność i bezpieczeństwo. Na ich straży stoją wolne sądy, wolne media i wolne uniwersytety. Tak niewielu rozumie przesłanie prez. Bidena z W-wy „Apetyty i ambicje nielicznych zawsze dążą do zdominowania życia i wolności wielu”.

Jestem szczęśliwy, że tak wielu klientów docenia naszą walkę o wolność i jest z nami! Są sprawy, w których trzeba być black&white. Never give up wbrew wszystkim i wszystkiemu w słusznych sprawach!

Pozdrawiam,

Michał Romanowski

postanowienie egz. Nawacki
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.2 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments