Ukraina należy do Europy! Wezwanie do stworzenia kompleksoweg i efektywnego planu włączenia Ukrainy do UE (zapis video debaty)

0
(0)

14 marca w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Prawa UE Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego odbyło się seminarium online przy współudziale Konferencji Ambasadorów RP i Team Europe Direct Polska poświęcone perspektywie włączenia Ukrainy do Unii Europejskiej.

Seminarium moderował prof. dr hab. Jan Barcz, kierownik Katedry, były ambasador RP w Wiedniu, członek Konferencji Ambasadorów RP i Team Europe. Uczestniczyli:
dr Jarosław Pietras, który brał udział w negocjacjach nad układem stowarzyszeniowym i traktatem akcesyjnym, doradzał w sprawach europejskich administracji Tymoszenko/Juszczenko, był także podsekretarzem stanu a następnie sekretarzem stanu w UKIE, zaś przez ostatnie 12 lat był Dyrektorem Generalnym w Sekretariacie Generalnym Rady UE
Jan Truszczyński, m.in. w drugiej połowie lat 90. szef St. Przedstawicielstwa RP przy UE, główny negocjator ws. akcesji Polski do UE, następnie sekretarz stanu w MSZ; 2010-2014 kierował Dyrekcją Generalną ds. edukacji i kultury w Komisji Europejskiej; w latach 2014-2018 doradzał w Kijowie administracji ukraińskiej; członek Team Europe Direct i Konferencji Ambasadorów RP.

Zapis video sporządziła VideoKOD Sieciowa Telewizja Obywatelska

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments