Partia musi mieć Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego przed 10 maja: K. Zaradkiewicz zwołuje Zgromadzenie Ogólne SSN

5
(4)

Dr. hab. Kamil Zaradkiewicz, wyznaczony przez Andrzeja Dudę do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego wydał swoje pierwsze i zapewne oczekiwane przez prezydenta zarządzenie o zwołaniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego celem dokonana wyboru kandydatów na właściwego Pierwszego Prezesa, spośród których prezydent Duda wybierze najwłaściwszą osobę.

 

 

Do Zarządzenia dołączono załączniki, w których Kamil Zaradkiewicz przewidział, że sędziowie przejdą pomiar temperatury ciał (naturalnie – bezdotykowo), pomyślał o tym, że sędziowie z gorączką będą musieli poddać się izolacji w osobnym pomieszczeniu, wyznaczył sędziom sposób poruszania się po klatkach schodowych Sądu, a nawet pomyślał o dowiezieniu ich, jeśli przyjeżdżają spoza Warszawy, na Plac Krasińskich.

Wszystko to, jak czytamy w dokumencie K. Zaradkiewicza wydarzy się 8 maja, a więc na dwa dni przed datą ogólnopolskiego pocztowego wydarzenia, przewrotnie nazywanego wyborami prezydenta. Ten pośpiech ma z owym wydarzeniem niewątpliwy i bezpośredni związek – całkiem nowy Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego będzie mógł dopilnować, by to odpowiednia – nowa – izba potwierdziła prawidłowość wyboru całkiem nowego prezydenta Dudy, kandydata Partii i dwóch stronnictw sojuszniczych, który bez straty czasu będzie mógł zabrać się za  wcielanie w życie swojego bogatego programu wyborczego. I ten brak zwłoki zawdzięczać będzie właśnie dr. hab. Kamilowi Zaradkiewiczowi.

Piotr Rachtan

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments