Do prof. Małgorzaty Gersdorf list sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

5
(9)

Szanowna Pani Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego,

Droga Małgosiu,

Byliśmy myślami z Tobą, gdy w czwartek opuszczałaś gmach instytucji, za funkcjonowanie której ponosiłaś odpowiedzialność i o godność której przyszło Ci walczyć w tak trudnych warunkach.

Wcześniej towarzyszyliśmy Tobie w kolejnych zmaganiach w obronie Sądu Najwyższego i sędziowskiej niezawisłości, podziwiając Cię i ciesząc się z każdego Twojego i Waszego sukcesu. Jesteśmy Ci wdzięczni za wsparcie, jakiego udzielałaś nam na Zgromadzeniach Ogólnych TK, odważnie i pięknie upominając się o sądownictwo konstytucyjne.

W tym naszym adresie pragniemy wyrazić Ci słowa szacunku i wdzięczności za to, jak wytrwale i skutecznie potrafiłaś pełnić rolę Pierwszej Prezes. Zapewniamy Cię o naszej nieustającej sympatii i życzliwości. Życzymy, byś odpoczęła w przekonaniu, że Twój trud nie pójdzie na marne i by podłe słowa Prezydenta („trzeba spokojnie odczekać, aż oni odejdą”) nie odebrały Ci satysfakcji z prawniczych dokonań.

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

1 maja 2020 r.

Zdjęcie: Prof. Małgorzata Gersdorf, Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego żegna prof. Andrzeja Rzeplińskiego, kończącego kadencję prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Autor zdjęcia: Adam Jankiewicz

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 9

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments