Sędzia Nawacki wzywa policję na sędziów

0
(0)

W piątek 5 kwietnia 2019 r. o godz. 13.30 olsztyńscy sędziowie sfotografowali się z hasłem, mającym być wsparciem dla sędziów, wobec których toczą się postępowania dyscyplinarne lub którzy już zostali w nich ukarani.

W akcji wzięło udział około 60 osób, w tym sędziowie, asystenci, radcy prawni oraz adwokaci.Ubrani na czarno trzymali kartki z literami układającymi się w napis „Murem za Dorotą”.

W ten sposób chcieli okazać wsparcie Dorocie Lutostańskiej, sędzi Sądu Okręgowego w Olsztynie, wobec której zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, oraz Alinie Czubieniak, sędzi Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim dyscyplinarnie ukaranej za to, że uchyliła areszt 19-letniemu intelektualnie niesprawnemu mężczyźnie, który nie miał obrońcy.

Tym samym sędziowie z Olsztyna dołączyli do ogólnopolskiej akcji solidaryzującej się z ukaraną sędzią.

http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/51,48726,24621168.html?i=16&fbclid=IwAR1HxwwYO-EBfUt0BBPx9-92j0JQZSYP7KbjbqTQwLN4w3So5ZqGWmMksZY

http://olsztyn.wm.pl/577469,Staneli-quotmurem-za-Dorotaquot-i-zostali-wylegitymowani-przez-policje-VIDEO.html?fbclid=IwAR3pvqkSHiJENoT-bboQWoaBPCEtyXvvXb7T7DdzqvufA5EcTnoarp–NZ4 VIDEO

„Zdecydowali więc, że przeniosą się pod budynek sądu okręgowego, który jest w pobliżu. I tam zrobili zdjęcie. W rękach trzymali literki, które ułożyły się w hasło „Murem za Dorotą”. Trzymali też kartki z hasłem „Murem za sędzią Czubieniak”.

Wtedy podjechał pod sąd policyjny samochód. Funkcjonariusze podeszli do sędziów i zaczęli ich spisywać. Udało im się spisać kilka osób, które zresztą same się zgłosiły. Z naszych informacji wynika, że policjanci tłumaczyli się sędziom „poleceniem z góry” spisania wszystkich pod sądem. Pikieta nie trwała długo. Po zrobieniu zdjęcia sędziowie się rozeszli. Policja nie spisała wszystkich.

Incydent z policją zbulwersował nie tylko olsztyńskich sędziów i prawników, ale też sędziów w całej Polsce. Do tej pory sędziowie często robili podobne zdjęcia przed sądami, z różnych okazji i nikt na nich policji nie nasyłał.

Okazało się, że policję na sędziów nasłał Maciej Nawacki, członek nowej KRS i jednocześnie prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie z nominacji ministra Ziobry. Nawacki jest też członkiem olsztyńskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

https://oko.press/maciej-nawacki-prezes-sadu-w-olsztynie-z-nominacji-ziobry-naslal-policje-na-swoich-sedziow/?fbclid=IwAR3x0Xmpf-dtg-oV4rVuH-VEWPUBlf29YABFJhBNGzlBG7rloFyOmcz9oy0

A w taki sposób w piątek Pani Sędzia Alina Czubieniak razem z lubuskimi prawnikami dziękowała za udzielone jej wsparcie

SSP „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments