Okiem sędziego: Pycha

0
(0)

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolesiostwo-w-urzedzie-sedziowskiego-rzecznika-dyscypliny-kolega-uznaje-kolege-za/1klgcf7

Pycha kroczy przed upadkiem – jak głosi mądre powiedzenie.

Maciej Nawacki, pewny siebie, zadowolony ze swoich decyzji i ostrego języka prezes Sądu Rejonowego w Olszynie i członek organu podającego się za Krajową Radę Sądownictwa. Swoją aktywnością medialną usunął wręcz w cień rzecznika krs** Macieja Miterę.

Sędzia Nawacki nie ma wątpliwości. Rozdaje razy na lewo i prawo. W sumie nie ma się co dziwić.

Rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab był bowiem łaskaw stwierdzić:

„Formułując swą ocenę sędzia Maciej Nawacki działał bowiem w zakresie uprawnień, ale i obowiązków członka konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej jakim jest Krajowa Rada Sądownictwa, korzystając przy tym z konstytucyjnej i traktatowej wolności wypowiedzi”

A to, że zastępca rzecznika Schaba, sędzia Michał Lasota prowadzący czynności w spawie wypowiedzi sędziego Nawackiego zgłaszał jego kandydaturę do tzw. krs, to przecież błahostka zupełnie, a nie jakieś tam wątpliwości co do jego bezstronności.

„Hulaj dusza, piekła nie ma”.  Wszystko wolno. „Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?” – jak mawiał kierownik szatni w kultowym filmie Stanisława Barei.

Pora zatem na kilka nieprzyjemnych słów dla sędziego Nawackiego:

1) organ podający się za KRS (w działalności którego tak gorliwie Pan uczestniczy) zakończy wcześniej lub później swój niechlubny żywot

2) nie będzie Pan dożywotnim prezesem SR w Olsztynie

3) nie ucieknie Pan, panie sędzio Nawacki od oceny swojego postępowania ani od skonfrontowania się z sędziami, których tak lekko Pan obraża

Pycha kroczy przed upadkiem. Proszę to zapamiętać. Na zmianę nigdy nie jest za późno.

P.S. Pana Rzecznika Schaba i jego zastępców uprzejmie informuje, że jako obywatel, sędzia i członek SSP Iustitia pisząc ten felieton 'korzystałem z konstytucyjnej i traktatowej wolności słowa.” (cyt. za rzecznikiem Schabem).

Okiem sędziego

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą.

**Od Redakcji: pisownia (krajowa rada sądownictwa) – oryginalna i celowa

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments