O Jarosławie Kaczyńskim sędziowie Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp.

0
(0)

Uchwała Zebrania Sędziów Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. z dnia 24.09.2018 r. w sprawie wypowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego

My, sędziowie Sądu Okręgu w Gorzowie Wielkopolskim stanowczo sprzeciwiamy się wypowiedzi polityka, przedstawiciela władzy ustawodawczej, lidera obozu rządzącego, która szkaluje sędziów, podważa zaufanie do wymiaru sprawiedliwości i zarzuca sędziom nienawiść do własnego państwa, narodu, tradycji czy kultury. Wypowiedź ta narusza godność wszystkich sędziów, zasadę demokratycznego państwa prawnego, trójpodziału władz i stanowi element zorganizowanej kampanii oszczerczej, której celem jest podważenie zaufania do wymiaru sprawiedliwości i deprecjacja trzeciej władzy.

Domagamy się od organu pełniącego funkcję Krajowej Rady Sądownictwa wykonania ciążącego na nim obowiązku konstytucyjnego stania na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów i zajęcia natychmiast – na podstawie art. 3 ust.1 pkt 5 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa – stanowiska jednoznacznie potępiającego tę wypowiedź.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments