List ze wschodu: Brawo!

0
(0)

Parę lat temu patrioci zaszczuli b. minister Barbarę Blidę, ale rządzili za krótko, więc na tym musieli poprzestać. Teraz a to z chrzęstem wyłamią rękę demonstrantce, a to znów jeden policjant drugiemu da w łeb, a zatrzymają kogoś z tłumu, potem kogoś podduszą, potem porozwożą pobitych, z urazami głowy po szpitalach. Czekamy z niecierpliwością na ciąg dalszy. Pamiętacie „Niezawisimą Gazietę”? Politkowska to jedno, ale było parę osób więcej. Jeden nawet z okna skoczył i się zabił. A na bratniej i wam i nam Białorusi załatwiają te sprawy w białych rękawiczkach: warchołów-pismaków zatrzymują na ulicy za to, że brzydko się wyrażają, że oddają mocz w publicznym miejscu. Są wśród nich tacy, co prowokacyjnie, ledwie patrol zobaczą, a już siusiać zaczynają. Poza tym karzą rozbestwione gazety finansowo.

No i ten Internet! Zaczęliście się nim zajmować. Czekamy na efekty. Dobra rada: zamykać za terrorystyczne wpisy, legitymować w kafejkach (tak jak w Chinach i na Białorusi).

No i te wybory! Przecież sądy już wasze, więc czego tu się bać? Zawsze można unieważnić. Patrzcie na Białoruś. Tam unieważniać nie trzeba. Już nawet bat’ka zabijać nie musi…

No i ta cerkiew katolicka! Ależ mąciła za generała. A teraz sypnęliście jej na tacę i spokój i nie musicie (przynajmniej na razie) tak jak u nas łopatką saperską baszek popom rozbijać.

No i ci ludzie! Np. po wyborach jakieś kilkaset tysięcy na ulicach? Cóż, u nas tego od dawna nie ma nie ma. Coś tam było za Jelcyna, ale ludzie zapomnieli. I u was już było: gdy generał anarchię uśmierzył nieporządki trwały jakieś pół roku. Ucichło. Do bratniego związku z nami dojdziecie przyjaciele własną drogą.

Кузьма Кузьмич

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments