Sąd Najwyższy: Minister Paweł Mucha przypisuje sędziemu Stanisławowi Zabłockiemu słowa, które nie padły

0
(0)

Uzupełnienie komunikatu SN z 28 lutego 2019 r.:

Na prośbę pana prezesa Stanisława Zabłockiego, w uzupełnieniu komunikatu z dnia 28 lutego 2019 r. informujemy, że stwierdzenie o sędziach „dublerach” w Sądzie Najwyższym nie tylko było prostowane przez Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego, ale też sformułowania takiego nigdy nie użył również pan sędzia Stanisław Zabłocki, Prezes Sądu Najwyższego, kierujący pracami Izby Karnej.

W szczególności, określenia takiego nie zawiera jego oświadczenie, skierowane w dniu 18 lutego 2019 r. na ręce Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, o zamiarze przejścia w stan spoczynku. W oświadczeniu tym jest mowa jedynie o tym, że – cyt. „zrealizowanie obowiązku, którym obciążony został prezes Izby w znowelizowanym § 15 ust. 2 pkt 3a w zw. z § 83a Rozporządzenia, przed ostatecznym zakończeniem spraw, w których status niektórych osób został poddany wyjaśnieniu w trybie procesowym (między innymi przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej), byłoby dla mnie zbyt trudne do wykonania, z uwagi na przywiązanie do potrzeby szanowania orzeczeń innych sądów”, a nie ma w nim mowy, tak jak nie ma o tym mowy we wszystkich wcześniejszych wypowiedziach pana prezesa Stanisława Zabłockiego, o sędziach „dublerach”, jakby mogło to wynikać z treści rozmowy przeprowadzonej w „Sygnałach dnia” 28 lutego 2019 r. przez pana redaktora Piotra Goćka z panem ministrem Pawłem Muchą.

Nieodpowiedzialne przeinaczenie słów pana prezesa Stanisława Zabłockiego, dokonane przez autorkę materiału, który ukazał się w dniu 19 lutego 2019 r na portalu internetowym Wirtualnej Polski (na to źródło powołuje się pan minister Paweł Mucha), nie upoważnia nikogo do powielania tak przeinaczonej wypowiedzi i opierania argumentacji na sformułowaniu, które nigdy przez pana prezesa nie zostało użyte. Tym bardziej, że we wszystkich innych źródłach medialnych, a także w oficjalnym komunikacie Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego, zamieszczonym w dniu 18 lutego 2019 r. na stronie Sądu Najwyższego, słowa prezesa Stanisława Zabłockiego zostały przekazane precyzyjnie.

Informujemy także, że w związku z oświadczeniem z dnia 18 lutego 2019 r. pan prezes Stanisław Zabłocki nie rozmawiał z żadnym z dziennikarzy i nie udzielał jakichkolwiek dodatkowych wypowiedzi, w tym także autorce materiału zamieszczonego na portalu internetowym Wirtualnej Polski.

sn.pl

*Tytuł pochodzi od redakcji Monitora

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments