Radosław Januszewski: Bez pałaszy, ale z Himarsami

4.7
(3)

Halo, tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia /…/A więc wojna!

Tak zaczynał się komunikat radiowy 1 września 1939 r. Potem… Wszyscy wiemy, co było potem. Skończyło się w 1989 r.

Teraz znów rozległy się w Polsce wybuchy. Nawet dokładnie nie wiemy, czyje rakiety uderzyły tuż za naszą wschodnią granicą i zabiły dwóch rodaków.

Ale! Wtedy mieliśmy nielojalnych sojuszników, którzy sami zapłacili za swoją nielojalność: Francja okupacją, Wielka Brytania zburzonymi miastami.

Teraz jest inaczej: Joe Biden nie przejmuje się specjalnie, twierdzi – za swoimi doradcami – że to nie musiały być rakiety rosyjskie, a zarazem zarówno on, jak i sojusznicy z NATO dodają, że Pakt gotów jest uruchomić art. 4 (konsultacje), a jeśli okaże się, że paroksyzm przyszedł na naszą ojczyznę, to wejdzie w życie art. 5, czyli wspólna obrona.

Oby nie musiał wejść i pewnie nie wejdzie, Rosjanie już robią w porcięta, a Ukraińcy, nasi sojusznicy, drapią się w głowę, czy to aby nie ich antyrakiety…

Warto, oj warto być w NATO. Warto, oj warto być w Unii Europejskiej razem z największymi demokracjami wolnego świata. Tam, na Kremlu wiedzą, że teraz, …Moskal nie osiędzie, gdy jąwszy pałasza…

Jednak nie, to nie piosenka na czasy nowoczesnych sojuszy, takich bez pałaszy, ale z Himarsami. Po prostu będą musieli zrezygnować z podbijania Polski i dobrze się zastanowić, jak wyjść z obitym tyłkiem z Ukrainy, której tak pomagamy. Nie dla psa kiełbasa, Wołodia. Przegrywasz i nie każdemu u was może się to podobać. Zajmij się lepiej poszukiwaniem spiskowców we własnym gabinecie. Może już czają się pod stołem, albo za kotarą.

Radosław Januszewski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.7 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments