Radosław Januszewski: Stalin po Stalinie, po Stalinie…

4.5
(4)

Ciekawe, jak wyglądałby świat, gdyby Stalin umarł w latach sześćdziesiątych. Brr… Lepiej gdyby w ogóle się nie urodził.

Ale Rosja ma wielu Stalinów i niekoniecznie z Kaukazu (chociaż Kadyrow stara się jak może). Ostatni Stalin po Stalinie to oczywiście Putin. Życie ludzkie? A dajcie spokój, to wymysły liberalnego Zachodu, że jest takie ważne, nawet święte.

Niepodległość ościennych krajów, też wymysł mający osłabić matuszkę Rasiję. Wreszcie bomba atomowa. Czego oni tak się boją, że co, że druga Hiroszima? Już była w Nagasaki, więc może rzucić bombę na Kijów, albo na Charków. I znów Zachód, że niehumanitarne. A bombardowanie Syrii to było humanitarne? Teraz wojskami federacji w Ukrainie będzie dowodził tameczny rosyjski rzeźnik Sergiej Surowikin. Różnica jest taka, że rzeźnicy i zbrodniarze sprawdzają się najlepiej wobec bezbronnych ofiar, a w Ukrainie, inaczej niż w Syrii, jest ostry opór i są systemy obrony przeciwlotniczej. Już jeden lotnik, rosyjski musiał się katapultować i trafił prościutko przed sąd za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Więc co zrobi ostatni Stalin po Stalinie? A może raczej, co z nim zrobią? Kiedy Stalin umarł przestano zabijać tych, którzy przegrali w pogoni za wyżej postawionym urzędem. Kierowano ich najczęściej „do kultury”. Ale ci, którzy z nimi byli, którzy na nich liczyli, tracili wszystko. Co teraz będzie z przydupasami urzędników i oficerów, których szefowie podpadli za nieudolność? Tym bardziej, że prawdopodobnie polecą ci, którzy stawiali na Putina.

Pewnie w zabajkalskim kraju, a może w Jakucji, albo nad Morzem Białym nagle okaże się, że potrzeba wykwalifikowanych kadr zarządzających rybołówstwem, hodowlą reniferów albo białych lisów. I oczywiście ktoś będzie musiał liczyć rozrodczość królików (vide działalność Lejzorka Rojtszwańca zanim nie wytrzymał i się przedarł). A może ich rozstrzelają?

Radosław Januszewski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments