Radosław Januszewski: Inflanty albo atomy

5
(2)

Putin niedawno zapowiedział ustami swojego parlamentu, że chce ruszyć na Litwę, jak tylko skończy z Ukrainą.

Dlaczego właśnie Litwa? A bo tak uczyli go historii na kursach KGB (szpiegowanie, trucie, dźganie, wyrywanie paznokci i historia). Putin teraz, co i rusz, próbuje dać Polsce szczyp z zakrętasem. A to głosi (on, albo jego ludzie), że Polska chce zająć zachodnią Ukrainę, a to Lwów zbombarduje… i pewnie się cieszy, że to prawie jakby Warszawę zbombardował. Mamił już Polaków ziemiami zachodniej Ukrainy, zanim zajął Krym. Polacy wykazali się po prostu zdrowym rozsądkiem – ze zbrodniarzem (wtedy tylko złodziejem) nie wchodzi się w komeraże.

Ale skąd to Wilno? Ano pewnie stąd, że w KGB za słabo uczą historii. Od XV wielu trwała konkurencja między Wilnem a Moskwą o jednoczenie ziem słowiańskich. Wynikiem jest dzisiejsza Białoruś. A Putin jakoś nie chce nam zaoferować Białorusi. Znalazł inne Inflanty, takie które nie są jego sojusznikiem.

Aha, to tylko zmyłka. Putin nie jest chyba aż taki głupi, żeby myślał, że Polacy dadzą się na to nabrać. Na przemian z Inflantami grozi nam agresją, taką z bombami atomowymi.

Radosław Januszewski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments