Marian Sworzeń. Prawo wielkich liter: POUCZENIE

4.5
(6)

Prezydent wcale nie wie lepiej od nas, co robić, jak mówią ludzie. On wie gorzej. – tak Anna Politkowska napisała przed laty o Putinie. Zginęła w 2006 r., zastrzelona w dniu jego urodzin.

Oto jeden z pomysłów prezydenta Dudy na komfortowe życie członków Izby Dyscyplinarnej – przejście w stan spoczynku (ca 35.000 zł miesięcznie). A dlaczego nie wyjście najprostsze – powrót do poprzedniej roboty? O ile wiadomo, żaden z nich nie trafił do SN z biura pośrednictwa pracy.

Udało się Kukizowi nieźle namieszać przy tworzeniu komisji ds. Pegasusa, teraz zaś ogłosił, że nawet myślenie o niej jest nierozsądne. Uważam, że należy mu się honorowe członkostwo w PiS. Byłoby nieroztropnie odmówić mu tego splendoru.

Czy niedzielne wybory na Węgrzech przyniosą przegraną Orbana? Oby.

Z – to jedno z oznaczeń na pancerzach rosyjskich czołgów na Ukrainie. Z drugim Z byłaby to swastyka.

Echem krytycznej wobec polityki rządu wypowiedzi marszałka Senatu ma być wniosek senatorów PiS o jego odwołanie. I chociaż propaganda stale oskarża opozycję o brak umiaru, w tym przypadku zapomniała, że w izbie wyższej parlamentu to PiS jest opozycją.

Niedopuszczenie sędziego Tulei do orzekania świadczy o braku zmian w polityce rządu Morawieckiego. Obywatele zajmują się Ukraińcami, rządzący (bo nie sam Ziobro) – sądami. Pierwsi pomagają, drudzy – szkodzą.

Innym zdarzeniem z historii psucia polskiego prawa jest usunięcie dwóch kandydatów do neo-krs, Dudzicza i Piebiaka. Lista nie jest przez to lepsza, tylko krótsza.

Euro w Polsce pojawiło się przed kilkoma dniami w programie partii Szymona Hołowni. Gdy PiS w końcu znajdzie kandydata na nowego ministra finansów, ów będzie musiał coś na ten temat wydukać. Nie ma wyjścia.

Marian Sworzeń

prawnik, pisarz, członek PEN Clubu – autor książek „Dezyderata. Dzieje utworu, który stał się legendą”, „Opis krainy Gog”, „Czarna ikona – Biełomor. Kanał Białomorski. Dzieje. Ludzie. Słowa”.

Zdjęcie ilustrujące: Anna Politkowska na „Błękitnej sofie” na targach książki we Frankfurcie w 2005 r mówi o swojej książce „Rosja Putina”. Źródło: Wikimedia Commons

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.5 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments