Radosław Januszewski: Toast za ministra i głównodowodzącego

5
(2)

Na Kaukazie, podczas wojen czeczeńskich, Rosjanie pokazali, jak prowadzą wojnę: najpierw mówią (i pewnie w to wierzą), że miejscowa ludność przywita ich kwiatami, potem, kiedy miejscowa ludność wita ich ołowiem, przechodzą do działań wojennych na modłę rosyjską: czapkami zarzucimy. Ale z tego zarzucania wynika tylko klęska rosyjskiego wojska. Wtedy trzeźwieją i zaczynają prowadzić wojnę według podręcznika, a nie według tego, co w pijanym widzie wymodzi jeden z drugim generał.

Wojna w Ukrainie toczy się według klasycznych rosyjskich wzorców: gwałty, mordy na cywilach, rozstrzeliwanie całych rodzin, bombardowanie szpitali, przedszkoli, szkół, osiedli i oczywiście dezercje jak cholera.

Niedawno zanikło dwóch odpowiedzialnych za klęskę urojeń Putina: minister Siergiej Szojgu i szef sztabu Walerij Gerasimow.

I tu zaczyna się niebezpieczeństwo dla niepodległej Ukrainy. Być może rosyjskim wojskiem zaczną dowodzić profesjonaliści. Ale i tak nie jest źle, Ukraińcy są po prostu lepsi merytorycznie i morale mają wysokie, a Rosjanie pewnie nie zdążą wprowadzić nowoczesnych zasad prowadzenia działań wojennych. Tym bardziej, że gwałcić i mordować cywilów tak przyjemnie i niegroźnie.
Więc może powinniśmy jakoś uczcić Szojgu z Gerasimowem. Na przykład toastem z musztardówki.

Radosław Januszewski

Zdjęcie ilustrujące: Putin, Gierasimow i Szojgu (Wikimedia Commons)

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments