Marian Sworzeń. Prawo wielkich liter: ALIMENTACJA

1
(1)

Artystyczny obraz fatalnego końca podsłuchiwacza znajdujemy u Szekspira: Hamlet przebija szpadą ukrytego przemyślnie za kotarą ojca Ofelii – Poloniusz ginie na miejscu.

Liczenie na metamorfozę Pawła Kukiza w roli szefa sejmowej komisji ds. podsłuchów jest błędem. Opozycja powinna skoncentrować się na wsparciu komisji senackiej. Okres przedawnienia przestępstw urzędniczych jest na tyle długi, że nie trzeba śpieszyć się z tworzeniem komisji w Sejmie. Powaga powinna wygrać z pośpiechem.

Izba Dyscyplinarna kosztuje obecnie Polskę 85 milionów euro – minister Ziobro pokonał ministra Sasina, który wydał zaledwie 70 milionów złotych na wybory kopertowe. Wyścig trwa, obaj panowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Minister Kamiński zwyzywał opozycję za wyciąganie sprawy Pegasusa – wszystko jest zgodne z prawem i nie ma żadnych nadużyć. Teraz tylko czekać na wyznanie Misiewicza (on też był podsłuchiwany), że jest zaszczycony skierowaniem nań elektronicznego ucha.

Ewentualność klęski Orbana w kwietniowych wyborach czyni, że warto przyglądać się dokładnie sytuacji na Węgrzech. Nie tylko na zasadzie lustrzanego odbicia.

Nie żyje oficer odpowiedzialny za obsługę Pegasusa. Rzecznik służb zarzucił mediom i opozycji, że wykorzystują tę śmierć do celów politycznych. Czyżby p. Żaryn nie wiedział, że śmierć świadków koronnych zawsze utrudnia dojście do prawdy?

TVN24 wyemitował wywiad z sędzią-hejterem, który opisał działanie grupy trolli skupionej wokół zastępcy Ziobry, Piebiaka. Ten ostatni kandyduje obecnie do neo-KRS. Owszem, tam pasuje.

Andrzej Szuba w nowym zbiorze poezji pt. „666 strzępów” zamieścił wiersz tej oto treści: „Sześć słów / to sześć / za wiele”. Rzecz dla rzeczników.

Cybernetyczny atak na telefon to spoofing. Jego specyfiką jest pojawienie się u odbiorcy numeru rzekomego nadawcy. Proceder nie ma polskiej nazwy, ale ma już polskich wykonawców.

Janusz Szewczak wydał niedawno książkę pt. „Pandemia grzechu czyli śmierć nauczycielką życia”. Tytuł poprzedniej (autor jest członkiem władz Orlenu) brzmiał równie groźnie: „Idiotokracja”.

Alimentum po łacinie oznacza pokarm. Kojarzenie alimentacji wyłącznie z dawaniem pieniędzy jest kwestią o posmaku cywilizacyjno-ekonomicznym.

Marian Sworzeń

prawnik, pisarz, członek PEN Clubu – autor książek „Dezyderata. Dzieje utworu, który stał się legendą”, „Opis krainy Gog”, „Czarna ikona – Biełomor. Kanał Białomorski. Dzieje. Ludzie. Słowa”.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments