Odwołani prezesi jednego z najlepszych sądów w Polsce domagają się prawdy od Ministra Sprawiedliwości

0
(0)

Z podanej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości informacji uzasadniającej odwołanie wielu prezesów sądów na Śląsku, w tym Sądu Rejonowego w Żorach wynika, że przyczyną ich odwołania były słabe wyniki efektywności w I połowie 2017 roku. „Także w podległych mu sądach rejonowych wskaźniki są słabe„.

Do Iustitii dotarł list odwołanych prezesa i wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żorach – sędziów Katarzyny Foryś i Miłosza Dubiela. Wskazują w nim, że wg danych statystycznych za rok 2017 Sąd Rejonowy w Żorach był na drugim miejscu w kraju, jeśli chodzi o ilość załatwianych spraw w porównaniu do spraw wpływających do tego sądu. Dlatego zwracają się do Min. Sprawiedliwości o podanie rzeczywistych przyczyn tej decyzji kadrowej i zwracają uwagę, że podawanie takich informacji, jak we wskazanym komunikacie ministerstwa sprawiedliwości podważa ogromny wysiłek włożony w osiągnięcie tak dobrych wyników przez sędziów, referendarzy, asystentów, kuratorów, pracowników sekretariatów czy protokolantów.

Przypominamy, że kilka dni po ich odwołaniu – z funkcji prezesa tego sądu zrezygnował świeżo powołany sędzia Cezary Podsiadlik.

Iustitia.pl

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments