Stanisław Zabłocki: Murem za panią sędzią Agnieszką i innymi sędziami!

5
(1)

Sprawa kolejnego dobrego, mądrego, uczciwego polskiego sędziego, który zastosował orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka figuruje na jutrzejszej wokandzie Izby Dyscyplinarnej.

Pani sędzia ma być zawieszona w czynnościach przez osoby z Izby, która sama nie powinna działać w myśl orzeczeń sądów europejskich, uchwały trzech Izb połączonych Sądu Najwyższego ze stycznia 2020 roku, a nawet w związku z treścią decyzji osoby, która aktualnie wydaje zarządzenia jako Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego.

Jest to sytuacja, z którą nie potrafię się pogodzić, wobec której nie potrafię być obojętny. Jest to też sytuacja, wobec której nie powinien pozostać obojętny żaden polski sędzia, który poważnie traktuje konstytucyjne zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów oraz nosi w duszy idee prawego prawa. Dlatego też powinniśmy jutro być wszyscy – zarówno ci, którzy pozostają w stanie czynnym, jak i ci, którzy są już w stanie spoczynku – sercem i umysłem z panią sędzią Agnieszką, tak jak byliśmy w podobnych chwilach złączeni z panią sędzią Beatą, panem sędzią Pawłem, panem sędzią Igorem, panem sędzią Maciejem, czy panem sędzią Piotrem.

Nasza solidarność powinna przejawiać się także we wsparciu funduszu, który służy pomocą tym sędziom, którzy ewentualnie znajdą się w trudnej sytuacji w związku z represjami skierowanymi wobec nich za to tylko, że chcą być wierni zasadom roty sędziowskiej przysięgi. Oczywiście o tym drugim rodzaju wsparcia – w tych trudnych czasach – pamiętać powinni tylko ci, którzy chcą, którzy mogą i którym radość i satysfakcję sprawia udzielanie pomocy.

Dlatego już dziś pomyślmy o tym, że jutro i w dniach następnych powinniśmy stanąć MUREM ZA PANIĄ SĘDZIĄ AGNIESZKĄ i innymi sędziami, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji.

Stanisław Zabłocki

Apel o wsparcie represjonowanych sędziów Stanisław Zabłocki opublikował na swoim profilu FB

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments