Michał Romanowski: Zawiadamiam prokuraturę, że Jarosław Kaczyński mógł popełnić przestępstwo wpływając na zmianę prezesa zarządu PKO BP SA

4.7
(13)

W piątek [6 sierpnia] złożyłem zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w związku z nieformalnym wpływaniem na odwołanie i powołanie prezesa PKO BP. Uważam, że jest to ważne. Moją specjalnością naukową jest prawo handlowe i na tym przykładzie chcę wykazać, że w tym, co dzieje się w Polsce, nie chodzi o zdobywanie władzy nad wymiarem sprawiedliwości dla samej władzy, ale o skutki tego, gdy nieformalny naczelnik państwa stoi ponad prawem kontrolując sądy.

Pogwałcenie rządów prawa służy temu, aby przejmując kontrolę nad sądami przejąć kontrolę na życiem codziennym każdego z nas w każdym jego obszarze, zwłaszcza:

  • media, aby nie mogły być recenzentem władzy,
  • uniwersytety, aby nie mogły uczyć myślenia i kwestionowania jedynie słusznej prawdy podawanej przez rządzących,
  • szkoły podstawowe i średnie, aby indoktrynować owymi przysłowiowymi cnotami niewieścimi,
  • biznes, aby był posłuszny i gotów finansować potrzeby władzy (np. zakup mediów prywatnych jak TVN przez posłusznych biznesmenów, aby pokazać, że to nie państwo i państwowe spółki przejmują TVN – zmiana strategii po przejęciu Polska Press przez PKN Orlen).

Nikt po 1989 r. nie zarzucił politykom łamania prawa handlowego. To jest pierwsze zawiadomienie tego typu. To jest moim zdaniem ważne, aby pokazywać, że spór o rządy prawa i wolne sądy jako stojące na straży, aby nikt nie stał ponad prawem, nie jest sporem intelektualistów, ale ma wpływ na wszystkie dziedziny życia codziennego. To, o czym piszę w zawiadomieniu, jest bardzo życiowe. Dotyczy faktycznych akcjonariuszy jednej z największych polskich firm PKO BP (w praktyce oszczędności milionów Polaków powierzonych w zarządzanie PKO BP). Można to lekceważyć, ale można na poważnie podejść do słów Pana Kaczyńskiego, że o tym, kto zarządza i jak zarządza pieniędzmi milionów Polaków, którzy po prostu oczekuję zwrotu na powierzonym PKO BP kapitale, czyli zysku, decydują gry polityczne. Nie można akceptować, że nieformalny naczelnik państwa Jarosław Kaczyński otwarcie mówi, że pieniądze powierzane PKO BP i innym spółkom giełdowym kontrolowanym przez Skarb Państwa są traktowane jako świnka-skarbonka Prawa i Sprawiedliwości. Nazywajmy rzeczy po imieniu i mówmy o tym.

Dlatego jako profesor prawa handlowego i prawa rynków finansowych uczący uczciwości w zarządzaniu cudzymi pieniędzmi złożyłem do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieformalnego naczelnika państwa polskiego Jarosława Kaczyńskiego, który PKO BP, a zapewne i inne spółki giełdowe, i nie tylko giełdowe, kontrolowane przez Skarb Państwa, traktuje jak świnkę-skarbonkę PiS. Współgra to z unikalną w skali światowej uchwałą Kongresu PiS z 13 lipca br. w sprawie przyznania, że PiS stosował nepotyzm w spółkach prawa handlowego i będzie to robił nadal!

Michał Romanowski

Kaczynski-2021.08.02
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.7 / 5. Vote count: 13

No votes so far! Be the first to rate this post.

4.2 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments