Marek Safjan jest osobą niezwykle prawą, o nieposzlakowanej reputacji i najwyższej próby charakterze – prof. Andrzej Herbet, KUL

5
(9)

Na internetowej stronie Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) ukazało się 31 lipca „Ponownie zamieszczone oświadczenie Dziekana WPPKiA” następującej treści:

W związku z ostatnimi publikacjami prasowymi szkalującymi dobre imię Pana Prof. dr hab. Marka Safjana, w imieniu władz dziekańskich i społeczności akademickiej Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wyrażam stanowczy sprzeciw wobec tego typu agresywnych, niegodnych i skrajnie nieuprawnionych wypowiedzi oraz solidaryzuję się z Panem Profesorem i zapewniam o naszym wsparciu i życzliwej pamięci.

Pan Profesor Marek Safjan – wieloletni pracownik Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji (wówczas Wydziału Prawa Kanonicznego i Świeckiego) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zasłużony pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, sędzia i Prezes Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE – jest jednym z najbardziej cenionych polskich cywilistów, wybitnym prawnikiem o uznanej międzynarodowej renomie, Osobą niezwykle prawą, o nieposzlakowanej reputacji i najwyższej próby charakterze. Dla wielu z nas był i pozostaje Mistrzem, autorytetem oraz wzorem prawnika i obywatela. Tak prymitywna próba jego medialnej dyskredytacji – tyleż nieudolna, co nieakceptowalna, zarówno z uwagi na treść, jak i styl – a jednocześnie kolejny przejaw dewastacji naszego życia publicznego nie może spotkać się z obojętnością. Jako pracownicy i studenci Uniwersytetu wezwanego i powołanego do służby prawdzie, jesteśmy do tego zobowiązani w sposób szczególny.

Dr hab. Andrzej Herbet, prof. KUL
Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 9

No votes so far! Be the first to rate this post.

4.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments