Dr hab. Małgorzata Manowska do prof. Krzysztofa Rączki oraz słowo od prof. Włodzimierza Wróbla

0
(0)

„Wolne Sądy” opublikowały kopię listu SSN dr. hab. Małgorzaty Manowskiej do SSN prof. Krzysztofa Rączki, wypowiedź na ten temat SSN Aleksandra Stępkowskiego, rzecznika prasowego SN, Zarządzenie M. Manowskiej o publikacji oświadczeń sędziów SN oraz komentarz SN prof. Włodzimierza Wróbla

Słowo od SSN prof. Włodzimierza Wróbla:

Trwa próba przejmowania SN […]

Rzecznik prasowy SN Aleksander Stępkowski, jak również prof. M Manowska odmawiają publikacji oświadczenia ponad 85 sędziów SN w sprawie Prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Józef Iwulskiego. Jednocześnie pojawiają się nieprawdziwe informacje, że sędzia Iwulski zaakceptował próbę odsunięcia go od funkcji prezesa Izby i sędziego. Raz jeszcze trzeba przypomnieć – zgodnie z obowiązującym prawem, sędziego może odsunąć od pełnienia funkcji tylko sąd. Izba Dyscyplinarna nie jest sądem. Orzeczone przez tę Izbę zawieszenie Prezesa J.Iwulskiego w pełnieniu funkcji jest bezskuteczne. Tym. bardziej, że nawet nie przewiduje takiej możliwości obowiązująca ustawa o Sądzie Najwyższym.

Osoby śledzące stronę internetową SN nie dowiedzą się z niej także o orzeczeniach Izby Karnej dotyczących sprzeczności z prawem zakazu zgromadzeń.

Na bieżąco publikowane są za to wypowiedzi Izby Dyscyplinarnej.

Zdjęcie ilustrujące: Prof. Krzysztof Rączka 31 października 2018 r. (kadr VideoKOD)

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments