Panie Sędzio, Panie Profesorze – 90 lat to wspaniały wiek!

5
(2)

Dzisiaj, 10 września Profesor Adam Strzembosz kończy 90 lat. Wspaniały Sędzia, niezależny Obywatel, wychowawca prawników, reformator Sądu Najwyższego, o którym w 1990 roku, gdy został jego Pierwszym Prezesem, mówił w jakże dziś aktualnych słowach:

Myślę, że najważniejsze jest odbudowanie autorytetu Sądu Najwyższego. Autorytet ten bardzo podupadł w minionych latach. (…) Ostatnio doszła w Polsce do głosu idea oddzielenia władzy sądowniczej od ustawodawczej i wykonawczej. Idea ta jest już wcielana w życie. Na kierownictwo Sądu Najwyższego spada więc obowiązek reprezentowania władzy sądowniczej wobec innych władz. (Adam Strzembosz, „Gazeta Wyborcza” z 2 lipca 1990)

Od 2015 roku profesor Adam Strzembosz jest niestrudzonym obrońcą praworządności, krytykuje chaos prawny, wywołany przez władze Zjednoczonej Prawicy, wspiera sędziów, prokuratorów i obywateli walczących z narastającym bezprawiem, apeluje o przywrócenie porządku konstytucyjnego.

Monitor Konstytucyjny życzy Panu Profesorowi nade wszystko zdrowia, ale też wielu lat tak żywej i ważnej dla Polski obywatelskiej aktywności.

Wszystkiego najlepszego, Panie Sędzio!

Zdjęcie: Judyta Papp, Warszawa, 9 września 2020

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments