Kodeks Etyczny Sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Czy K. Pawłowicz i S. Piotrowicz spełniają jego surowe wymogi? A Julia Przyłębska, czy Kodeksu przestrzega?

2
(1)

Na tak postawione pytania z łatwością odpowie nawet niezbyt uważny obserwator groteskowych wyborów na urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego. I każdy, kto cokolwiek wie o funkcjonowaniu tego sądu, w tym o zachowaniach osoby wyznaczonej przez prezydenta do kierowania Trybunałem.

Jak przypomniało Archiwum Osiatyńskiego,(w artykule Anny Wójcik)

Jego historia jest dosyć osobliwa. Jak pisała Ewa Siedlecka – uchwalono go podczas Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK 31 sierpnia 2017 roku. Trybunał w okresie wakacyjnym nie pracuje, a informacji o zwołaniu zgromadzenia nie przekazano sędziom telefonicznie ani mailowo, ale wydrukowano i położono na ich biurkach 30 sierpnia.

Kodeksu nigdy nie opublikowano – ani w urzędowym dzienniku ani na stronie TK. Przez długi czas nie wiadomo było więc, co się tam właściwie znajduje. Ewa Siedlecka dostała jego treść po kilku miesiącach starań w trybie dostępu do informacji publicznej, ale wciąż nie został opublikowany (np. nie ma go na stronie TK).

Kodeks-Etyczny
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments