Powiedzieli, napisali. Michał Romanowski o liście do Adama Bodnara: „hejterzy nie poniżyli sędziego Żurka a Z. Ziobro nie wiedział”

0
(0)

W artykule opublikowanym w dzienniku „Rzeczpospolita” pt. „Napisałem list do ministra Bodnara” prof. Michał Romanowski, pełnomocnik sędziów represjonowanych przez przez władze Dobrej Zmiany pisze o swoim posłaniu do prof. Adama Bodnara, Ministra Sprawiedliwości i daremnym oczekiwaniu na odpowiedź. 

Słyszę, że źle robię, krytykując ministra Bodnara, bo przyczyniam się do powrotu autorytarnych rządów PiS. Krytycy nie rozumieją, że w interesie klienta adwokat ma obowiązek głośno wyrażać poglądy bez względu na to, kto rządził, rządzi i będzie rządził.

Skierowałem w imieniu sędziego Waldemara Żurka 11 grudnia 2024 r. list do ministra […] Bodnara informując go, że […] złożyliśmy pozew w sprawie afery hejterskiej. Napisałem: „w imieniu sędziego […] Żurka zwracam się z […] prośbą o zawarcie […] pozasądowej ugody […]. Nie jest […] naszym zamiarem pozywanie Skarbu Państwa – Ministra Sprawiedliwości. Uważamy jednak, że Państwo Polskie ma obowiązek oficjalnie przyznać, że takie osoby jak sędzia Waldemar Żurek były w sposób bezprecedensowy znieważane […] przez funkcjonariuszy publicznych działających w ramach […] urzędu obsługującego Ministra Sprawiedliwości – Ministerstwa Sprawiedliwości – kierowanego przez ówczesnego Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.”.

[…] Czekaliśmy bezskutecznie ponad 2,5 m-ca na reakcję. W końcu złożyliśmy pozew przeciwko Skarbowi Państwa-Ministrowi Sprawiedliwości.

Prokuratoria Generalna jako pełnomocnik ministra Bodnara 23 kwietnia br. odpowiedziała na pozew tak:

„w imieniu pozwanego Skarbu Państwa – Ministra Sprawiedliwości […] wnoszę o oddalenie powództwa w całości […] Zaprzeczam wszystkim twierdzeniom […] podniesionym w pozwie […], aby”:

  • działania tzw. „członków grupy hejterskiej” […] można było przypisać Skarbowi Państwa,
  • w wyniku działań tzw. „grupy hejterskiej” doszło do zmiany w postrzeganiu Powoda przez opinię publiczną.

Sędzia Waldemar Żurek walczył o rządy prawa. Rządy – jak dowodzi tego nie tylko przykład Polski z lat 2016-2023 – ale obecny przykład USA Trumpa, który łatwo podporządkował sobie największe kancelarie prawne – są kluczowe dla wolnego biznesu.

Na straży wolnego biznesu stoją niezależne sądy. Koncepcja UE jako wspólnoty jest oparta na fundamencie prawa, a nie przepisu ustawy, którą większość może uchwalić wbrew prawu.

Orzeczenia TSUE jako konstytucyjnego sądu prawa są odrzucane przez polityków mających autorytarne zapędy. Orzecznictwo TSUE jest niepozytywistyczne, bo stoi na straży wartości a nie przepisu ustawy.

Klienci Romanowski i Wspólnicy sędziowie Żurek, Juszczyszyn, Tuleya i inni byli niszczeni, bo stali i stoją na straży wartości odwołując się do orzecznictwa TSUE.

Orzecznictwo TSUE wpływa na ograniczenie władzy polityków, dlatego niektórzy politycy atakują TSUE. To samo czyni prezydent Trump wobec sądów w USA.

Siła TSUE polega na tym, że wyraźnie podkreśla, że prawo nie jest narzędziem w rękach rządzących, aby podporządkowywali sobie rządzonych.

O to walczył sędzia Waldemar Żurek, i dlatego w ministerstwie sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zorganizowano akcję hejterską, aby zniszczyć go.

Stanowisko procesowe ministra Bodnara zbulwersowało nas.

„To nasze wybory decydują kim naprawdę jesteśmy” uczył Harry Pottera prof. Dumbledore.

Michał Romanowski

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

0 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze