Polacy piszą do Emmanuela Macrona, Emmanuel Macron pisze do Polaków

0
(0)

22 kwietnia, na konferencji prasowej w Warszawie założyciele Porozumienia Inicjatyw Obywatelskich – Robert Krzysztoń, Olgierd Łukaszewicz, Witold Moszyński oraz działacze dawnej opozycji demokratycznej Wojciech Onyszkiewicz i Henryk Wujec – przedstawili odpowiedź prezydenta Francji Emmanuela Macrona na list obywateli RP z 19 marca, który kilkudziesięciu sygnatariuszy skierowało do szefa francuskiego państwa po jego Apelu do mieszkańców Europy.

List do Emmanuela Macron złożony w Ambasadzie Francji

Przed tygodniem nadeszła z Francji odpowiedź:

B_List Emmanuela Macron do PIO 20190520

Wersja polska:

PREZYDENT REPUBLIKI
Paryż, 13 maja 2019 r.

Szanowni Państwo,
Otrzymałem uprzejmy list, który zechcieli mi Państwo przekazać za pośrednictwem ambasadora Francji w Polsce po opublikowaniu mego przesłania „Na rzecz europejskiego Odrodzenia”.

Jestem poruszony listem i wyrazami wsparcia, za co pragnę Państwu bardzo serdecznie podziękować.

Na kilka tygodni przed wyborami europejskimi tym przesłaniem chciałem zwrócić się do wszystkich obywateli Europy, także do Polaków, ponieważ jest to czas dokonywania ważnych wyborów w naglących sprawach, o których wspominają Państwo w liście.

Brexit będący wyrazem niezadowolenia, które panuje w całej Europie, uświadamia nam, że odpowiedzią na tę sytuację nie może być ani odrzucenie europejskiej idei w całości, bez żadnego nowego projektu, jak głoszą niektórzy, ani obrona status quo.

Celem podjętej przeze mnie inicjatywy, wyrażonym w skierowanym do Europejczyków przesłaniu, jest próba odnalezienia ducha Europy poprzez skupienie się na trzech najistotniejszych i najpilniejszych kwestiach: wolność, bezpieczeństwo, postęp. I nie chodzi o to, by przedstawiać gotowe rozwiązania, bynajmniej, należy rozpocząć szeroką dyskusję, mając także na względzie odnowę instytucji Unii Europejskiej.

W tej decydującej o naszej wspólnej przyszłości chwili, Państwa wsparcie oraz zaangażowanie w obronę wartości, które podzielamy, są dla mnie szczególnie cenne. Wiem, że będziemy działać razem na rzecz europejskiego „przebudzenia”. Wspólnie osiągniemy ten cel.

Dziękując raz jeszcze za list, przesyłam Państwu wyrazy szacunku.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Emmanuel Macron

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments