Kuźma radzi: Patrioci, brońcie cerkwi katolickiej!

0
(0)

Nasz wielki przyjaciel, tow. Wiesław (dla młodszego pokolenia – Gomułka), raz aresztował Matkę Boską. Bogomatier mu ze sledstwiennego izolatora uciekła. Hm, wy, towarzysze patrioci poszliście krok dalej: aresztowaliście warcholącą, która Matce Boskiej namalowała w tle tęczę. Ale samej Bogomatieri już nie aresztowaliście. Może i dobrze, bo znowu by uciekła. Rozumiem, że przeciw Bogomatieri nic nie macie, że tylko chcielibyście, żeby waszą stronę wzięła. No cóż, jeśli tak, to kamień z serca, nie trzeba będzie pisać Matka B. i zaślepki na oczy dawać.

Ale skoro już o tym mowa, to aresztujcie, przykaraulcie i kajdanki załóżcie warchołowi, który was ze świnią w błocie porównał. On się tłumaczył potem i – jak to warchoły – bez sensu gadał. Ale wasz wódz, a nasz przyjaciel, od razu wyczuł, że mu o cerkiew katolicką chodzi. I wzorem łysego premiera sprzed lat odpór dał. I wtedy i teraz chodziło o podniesioną rękę. Tylko łysy premier bardziej radykalny był i mówił o tejże ręki odrąbywaniu i władzy ludowej, a wasz wódz patriotyczny tylko że to nieładnie i o cerkwi katolickiej.

W sukurs patriotom sama cerkiew przyszła. Jakby co, to i my z pomocą przyjdziemy, jak już przychodziliśmy. Ale na razie udawajcie wielkich Jewropejców, może co poniektóre warchoły uwierzą, może i na was zagłosują, czego serdecznie wam życzę.

Кузьма Кузьмич

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments