Okiem sędziego: Równość wobec prawa

0
(0)

https://oko.press/szykuja-czwarta-dyscyplinarke-dla-sedziego-zurka-ofensywa-na-nieposlusznych/

Szanowny Panie Sędzio Michale Lasota !

Doceniając Pana zatroskanie o to, aby sędziowie nie wprowadzali w błąd mediów poprzez podawanie im nieprawdziwych informacji pragnę z całego serca poprzeć tę jakże cenną, kolejną Pana inicjatywę, która ma na celu ugruntowanie wśród sędziów postaw właściwych i wyeliminowanie postaw niepożądanych.

Ponieważ nie dopuszczam do swej świadomości nawet cienia podejrzenia, że mógłby Pan działać selektywnie i wybiórczo, skupiając swą cenną uwagę akurat na sędziach czynnie walczących o niezależność sadów (to takie trudne pojęcie zapisane w Konstytucji ) pozwolę sobie pomóc Panu w tej jakże ważnej misji.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1275879,mazur-musimy-podporzadkowac-sie-postanowieniu-NSA.html

Nie tak dawni przewodniczący organu podającego się za KRS sędzia Leszek Mazur publicznie, jednoznacznie i stanowczo oświadczył, że krs podporządkuje się postanowieniom NSA o zabezpieczeniu (wstrzymującym proces nominacyjny kandydatów do SN). Co było później, wszyscy wiemy. Jakimś dziwnym zrządzeniem losu uchwały zawierające wnioski o powołanie na stanowiska sędziów SN osób, których dotyczyły orzeczenia NSA trafiły na biurko Prezydenta RP.

Rodzi się w związku z tym uzasadnione podejrzenie, czy aby sędzia Leszek Mazur nie wprowadził mediów w błąd, poprzez podanie im nieprawdziwych informacji ?

Nie pokuszę się o rozstrzygnięcie tej kwestii. Nie wątpię jednak, że Pan jako zaangażowany w wypełnianie swoich obowiązków zastępca rzecznika dyscyplinarnego będzie wiedział jakie działania podjąć.

Z racji tego, że nie jestem pewien, czy już wkrótce Pana cenna uwaga nie skupi się na mojej skromnej osobie, zanucę sobie jakże aktualne słowa Wieszcza Adama

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę,

Okiem sędziego

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą.

**Od Redakcji: pisownia (krajowa rada sądownictwa) – oryginalna i celowa

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments