Stanisław Biernat: Czy zaprzeczy Pani…? – List do Julii Przyłębskiej

0
(0)

W trakcie Pani wystąpienia w czasie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego w dniu 18 grudnia 2018 r. nie zmarnowała Pani kolejnej okazji do zaczepek pod adresem Andrzeja Rzeplińskiego i Stanisława Biernata.

Nie zmarnowała też Pani okazji do minięcia się z prawdą opowiadając jakoby „zaplanowano” wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop przez Stanisława Biernata w wyimaginowanej przez Panią astronomicznej wysokości. Zaległe urlopy sędziów były, według Pani, główną przyczyną słabych efektów orzeczniczych Trybunału w 2017 r.

W tej sytuacji, zwracam się do Pani, aby – również publicznie – odpowiedziała na poniższe pytania:

Czy zaprzeczy Pani, że na początku 2017 r.  przedstawiałem kilkakrotnie interpretację obowiązujących przepisów, z której wynikało, że znaczna część prawa do urlopu oraz ewentualnych roszczeń z tytułu niewykorzystanego urlopu uległy przedawnieniu, wobec czego odpadł pretekst do odsuwania mnie od orzekania i sprawowania funkcji wiceprezesa Trybunału ?

Czy zaprzeczy Pani, że podobny pogląd wyraziło kilkoro profesorów prawa pracy?

Czy zaprzeczy Pani, że nie umiała się Pani ustosunkować do przedstawionej argumentacji prawnej ?

Czy zaprzeczy Pani, że w pierwszej połowie 2017 r. przekazałem sędziom Trybunału kilka projektów wyroków w sprawach, w których bylem sprawozdawcą i które miały szanse zakończyć się przed końcem mojej kadencji sędziowskiej, a które nie zakończyły się do tej pory ?

Czy zaprzeczy Pani, że wyeliminowała mnie Pani ze składów orzekających w kilkudziesięciu sprawach, w których miałem być sprawozdawcą, przewodniczącym lub członkiem składu orzekającego? Że było to fragmentem szerszej operacji dowolnego zmieniania przez Panią i wyznaczania na nowo składów orzekających, o czym przypomniało niedawno w liście do Pani siedmioro sędziów Trybunału?

Czy zaprzeczy Pani, że jedną z przyczyn osłabienia działalności orzeczniczej Trybunału jest także i to, że nie garnie się Pani do sprawowania funkcji sędziowskich i w ciągu trzech lat bytności w Trybunale (2016-2018) była Pani sprawozdawcą jedynie w trzech sprawach zakończonych wyrokami, co jest swoistym rekordem?

Proszę zauważyć, że nie pytam, czy przestanie Pani opowiadać o terroryzowaniu sędziów przez Andrzeja Rzeplińskiego oraz o niewykorzystanym urlopie Biernata i o zamawianiu przez niego „na mieście” projektów orzeczeń.

Bo wiadomo, że Pani nie przestanie.

Stanisław Biernat

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments