Do Prezydenta RP apel organizacji pozarządowych

0
(0)

Szanowny Panie Prezydencie,

w najbliższych godzinach trafią do Pana wnioski o powołanie politycznych sędziów Sądu Najwyższego. Przyłożenie ręki do tych nominacji oznaczać będzie początek faktycznego wyjścia z Unii Europejskiej. Pol-exit w Stulecie Niepodległości zaprzepaści wysiłki i wyrzeczenia pokoleń Polaków dla dobra Ojczyzny. Kilkunastominutowe rozmowy z kandydatami, uboga dokumentacja ich dorobku zawodowego i upolitycznienie Krajowej Rady Sądownictwa powodują, że procedura ta jest nierzetelna. W ostatnich postanowieniach Sąd Najwyższy wskazał, że przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym, mogą być niezgodne z podstawowymi zasadami traktatów europejskich. Takie samo stanowisko zajmuje Komisja Europejska i poważane organizacje międzynarodowe.

Z szacunku dla wagi rozstrzygnięcia w tej sprawie należy poczekać na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE.

Są chwile, kiedy historia daje wybór. Wciąż ma Pan ten wybór i to na Pana, a nie szeregowych polityków czy członków KRS, zwrócone są oczy całego świata.

 

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia

Stowarzyszenie Sędziów Themis

Forum Współpracy Sędziów

Inicjatywa „Wolne Sądy”

Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy

Amnesty International

Archiwum Osiatyńskiego

Forum Obywatelskiego Rozwoju

Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz

Infantylny patos zamiast argumentów fachowych – to was zgubi!

„Pol-exit w Stulecie Niepodległości zaprzepaści wysiłki i wyrzeczenia pokoleń Polaków dla dobra Ojczyzny”.

Nie brnijcie w to!

https://www.facebook.com/notes/2444282155612133/

1
1
Jola Pierwsza

Do kogo w ogóle ten apel?? Długopis, oddaj dyplom, marionetka – 3 lata słyszymy ze strony elit naszych prawniczych. Zdecydujcie się Państwo na coś. Albo nie dyskutujcie z Długopisem, bo to głupie i nic nie da, albo jeśli zmieniliście zdanie co do osoby głowy państwa – to na dobry początek wypadałoby bąknąć coś w rodzaju, sorry, przepraszamy, może padły wcześniej trzy słowa za dużo?? Jeśli naprawdę wierzycie, że ciężko chory Prezes ma zamiar na końcu swojej drogi zainstalować nad Wisłą reżim faszystowski, to wydaje się, że dobrze byłoby się z Pan Prezydentem jednak pogodzić, bo ostatecznie to on jeden ma… Czytaj więcej »

Stanisław Sienicki

Szanowny Panie Prezydencje wszystkich Polaków. Proszę uprzejmie nie robić z siebie osoby pozbawionej miłości do Polski i jej mieszkańców. Proszę o jedno i myślę,że to samo myśli Pana Promotor pracy doktorskiej stań się MĘŻCZYZNĄ ,a nie na pośmiewiskiem w świecie polityki. Dla przypomnienia przekazuję Pana deklarację na podstawie ,której uzyskałeś minimum 3 mln.głosów od ludzi oszukanych przez banki Andrzej Duda – sierpień 2015, wybory prezydenckie, kredyty frankowe „Jeśli wam mówią, ze się nie da, to kłamią; da się i ja Andrzej Duda jako prezydent obiecuje zwrot spreadów i przewalutowanie kredytów po kursie z dnia zaciągnięcia. Jeśli tego nie zrobię podam… Czytaj więcej »