Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis w przedmiocie procedur przed obecną Krajową Radą Sądownictwa

0
(0)

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis w przedmiocie procedur przed obecną Krajową Radą Sądownictwa.

Stowarzyszenie Sędziów Themis, wobec faktu rozpoczęcia w dniu 27 kwietnia 2018 roku prac, przez nowo powołane ciało, określone przez ustawodawcę  jako Krajowa Rada Sądownictwa, zwraca się do wszystkich Sędziów, o głębokie rozważenie etycznego aspektu uczestniczenia w procedurach, z udziałem tego ciała. Przypominamy, że ma ono istotny rys niekonstytucyjności, wobec czego jego decyzje, w tym personalne, mogą być skutecznie kwestionowane w toku postępowań sądowych z udziałem osób, które wezmą udział w ustawowych procedurach przed tą Radą.

Uważamy, że do czasu przywrócenia Konstytucyjnego porządku Państwa, także co do pozycji ustrojowej Krajowej Rady Sądownictwa, odpowiedzialność każdego z sędziów, każe powstrzymać się od udziału w procedurach z udziałem tego ciała.

Publiczna służba, którą wykonujemy, nie pozwala nam na zaprzestanie orzekania z udziałem nowo powołanych, przy udziale obecnego KRS sędziów, ale powinniśmy w dopuszczalny, procesowy sposób dawać znać, że sprawując wymiar sprawiedliwości nie możemy akceptować sytuacji będących pokłosiem łamania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments