Sędzia Jerzy Kondek wykluczony z SSP „Iustitia”

0
(0)

Uchwała

Zebrania Członków Oddziału Warszawskiego SSP Iustitia

z dn. 19 kwietnia 2018r.

 

Zebranie członków Oddziału Warszawskiego SSP Iustitia na podstawie §14 ust. 1 i 2 oraz ust. 2 Statutu wyklucza ze SSP Iustitia sędziego Jędrzeja Kondka

UZASADNIENIE

Zebranie członków Oddziału Warszawskiego SSP Iustitia stwierdza, że każdy członek Stowarzyszenia powinien powstrzymać się od działań sprzecznych z celami Stowarzyszenia, przestrzegać Statutu i uchwał władz Stowarzyszenia; Zebranie Delegatów dwukrotnie, tj. podczas XXII Zebrania Delegatów w 2017r. i XXIII Zebrania Delegatów w 2018r., zwracało uwagę, że udział sędziów w niekonstytucyjnej procedurze powoływania członków Krajowej Rady Sądownictwa świadczy o braku poszanowania wartości i celów statutowych Stowarzyszenia, wśród których zasadniczą rolę odgrywa umacnianie niezależności sądów i niezależności sędziów. Zebranie Delegatów apelowało również o rezygnację – w razie udziału w procedurze wyborczej do KRS – z członkostwa w Stowarzyszeniu.

W związku z udziałem sędziego Jędrzeja Kondka w procedurze wyborczej do KRS, co jest niezgodne z uchwałami ww Zebrania Delegatów oraz stoi w sprzeczności z celami Stowarzyszenia, zebranie członów Oddziału Warszawskiego SSP Iustitia wyklucza sędziego Jędrzeja Kondka ze Stowarzyszenia.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments