Michał Romanowski: Ponowne wezwanie Piotra Schaba do wykonania postanowienia sądu o dopuszczeniu sędzi Ewy Leszczyńskiej-Furtak do orzekania

5
(2)

Sąd Rejonowy w Słupsku wydał w dniu 4 kwietnia 2023 r. postanowienie nakazujące przywrócić do orzekania Panią sędzię Ewę Leszczyńską-Furtak. Pani sędzia jest jednym z trzech sędziów (obok sędzi Marzanny Piekarskiej-Drążek i sędzi Ewy Gregajtys), które zostały „karnie” zesłane przez prezesa SA w Warszawie pana Schaba z macierzystego Wydziału Karnego SA w Warszawie do Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SA w Warszawie. Postanowieniem z 29 maja 2023 r. sąd odwoławczy oddalił zażalenie pana Schaba na postanowienie korzystne dla Pani sędzi Leszczyńskiej-Furtak wskutek czego stało się ono prawomocne. Pan Schab nadal odmawia przywrócenia do orzekania w Wydziale Karnym mojej klientki. Wysłałem zatem w dniu 15 czerwca 2023 r. ponowne wezwanie  do pana Schaba. Jest to sytuacja niewiarygodna, ale jednak przewidziana w wierszyku Wojciecha Młynarskiego „Wydział Bezprawia”. Wierszyk ten który wydał mi się odpowiednią lekturą do polecenia w wezwaniu panu Schabowi jako prezesowi SA w Warszawie. Szczególnie adekwatny wydał mi się fragment:

Gdy przez chmury zły deszczyk przeciekł
I paskudny wiaterek zawiał,
Na pobliskim Uniwersytecie
Powołano Wydział Bezprawia […].
Inicjator tej fantasmagorii
z polikami na kształt dwóch schabów
rzekł — chłopaki, dosyć teorii,
od pojutrza robimy nabór!”

Tym wezwaniem dokumentuję dowody na bezprecedensowe w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości demonstracyjne wypowiedzenie posłuszeństwa polskiej Konstytucji przez prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie pana Piotra Schaba.

Rzeczy trzeba nazywać głośno takimi jakie one są!

Michał Romanowski

2023.06.15 - wezwanie do wykonania postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie sędzi Leszczyńskiej-Furtak

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments