Sędzia Piotr Gąciarek wygrywa sprawę o przywrócenie do pracy. Stawi się w sądzie 12 października

5
(1)

Sędzia Gąciarek ma być przywrócony do pracy przez prezeskę Sądu Okręgowego w Warszawie – orzekł wczoraj [10 października] Sąd Okręgowy dla Warszawy-Pragi. Postanowienie sądu w tej sprawie jest prawomocne, nie przysługuje już od niego odwołanie.

„Sądy w Polsce stwierdzają, nie tylko w mojej sprawie, że Izba Dyscyplinarna nie mogła zawieszać sędziów. Dlatego nie potrzebuję żadnej procedury oczyszczającej przed bliźniaczką Izby Dyscyplinarnej – prezydencką Izbą Odpowiedzialności Zawodowej. Różnica między tymi izbami jest tylko taka, że tamta była złożona z ludzi Ziobry, a ta jest złożona z osób wskazanych przez prezydenta Dudę. Taki sposób wyboru nie tworzy sądu, lecz twór sądopodobny” – mówi sędzia Piotr Gąciarek.

„To, że prezeska Sądu Okręgowego w Warszawie nie wykonała orzeczenia sądu pierwszej instancji, które było wykonalne jako zabezpieczenie powództwa, pokazuje skalę upadku reguł państwa prawa. Jeżeli prezes jednego z najważniejszych sądów w Polsce odmawia wykonania orzeczenia to powinien następnego dnia zamknąć sąd i wywiesić kartkę „zamknięte – to, co robimy w tym budynku jest bez sensu” – komentuje rzecznik prasowy Iustitii Bartłomiej Przymusiński.

„Nie odpuścimy ani na milimetr w naszej walce o praworządność. Sędzia Gąciarek ma pełne wsparcie sędziów z Iustitii i całej praworządnej Europy.” – mówi prezes Iustitii prof. Krystian Markiewicz.

W środę 12 października br. o g. 8:30 sędzia Gąciarek stawi się w Sądzie Okręgowym w Warszawie z ponownym żądaniem dopuszczenia go do pracy.

/Komunikat SSP „Iustitia”/

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments