Radosław Januszewski: Dokąd będą żyli

4.6
(5)

Znamy to z mediów: zgwałcili wielokrotnie, potem zabili, albo potem kobieta umierała od obrażeń, albo przyszli, zastrzelili psa, potem znów przyszli, zabili męża w ogródku, weszli do domu, zgwałcili wielokrotnie kobietę i kazali jej uciszyć dziecko, bo jak nie…

Znamy to i owo z historii: zgwałcona kobieta w kącie, pijani krasnoarmiejcy ucztują, w oknie wisi starszy mężczyzna. Ktoś wchodzi i pyta, co się stało. A, przeszkadzał, coś szwargotał, więc go dla spokoju powiesiliśmy. Taka scena z życia społecznego pod koniec II wojny na terenie Niemiec. Krasnoarmiejcy gwałcili. Są próby usprawiedliwiania: radziecki żołnierz nie wiedział, czy pożyje jeszcze minutę, jeszcze godzinę, więc sobie folgował. A poza tym traktował Niemki jak dobro zdobyte na wrogu, z którego można skorzystać. Stalin nic przeciwko temu nie miał: a niech pofiglują.

A teraz? Czy ktoś znajdzie coś na usprawiedliwienie? Odrzuca mnie myśl,że Rosjanie już tacy są. Nie, nie są. Ale wojna prowadzona przez Putina, celowy ostrzał bloków mieszkalnych, zdalne, artyleryjskie mordowanie cywilów z Mariupola, to ludobójstwo. Tak skrajny brak szacunku dla ludzkiego życie nie może nie mieć wpływu na postępowanie rosyjskich żołnierzy.

Ukraińska prokuratura twierdzi, że gwałcicielom nie popuści. Wierzę i przypomnę, że prokuratura niemiecka szukała zbrodniarzy dokąd ostatni z nich żyli.

Radosław Januszewski

Zdjęcie ilustrujące: Bucza, 6 marca 2022 r.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.6 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

4.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments