Jakub Tau: Taliban kontra Afganistan?

5
(3)

Amerykanie (a przy nich my) byli w Afganistanie dwadzieścia lat. Narody afgańskie jakoś nie chciały bronić zachodniego stylu bycia, równouprawnienia, wymiaru sprawiedliwości bez katów obcinających ręce, nogi, głowy, wolności słowa, prawa do innej niż islam religii… więcej tego, oj więcej.

I nie o to chodzi, żeby porównywać sytuację za górami, za lasami i morzami do Polski rządzonej prze ordo iuris (mała litera celowo), czy jakichś innych dewotów. Chodzi o Afganistan – jego nikt nie podbił. Czy podbije go taliban? Przecież jest pokolenie dwudziestolatków, które nie zna innej rzeczywistości niż ta, którą promowali Amerykanie. A trzydziestolatkowie, czterdziestolatkowie?

Już coś się dzieje. Talibowie ostrzelali ostatnio w Dżalalabadzie, na wschodzie kraju, demonstrantów, którzy zerwali flagę talibanu. Dwóch zginęło, kilkunastu ponoć jest rannych. Pamiętajmy, że w ustroju rodowym takie sprawy nie przechodzą bez echa. Czy zamiast wojny prowadzonej przez cudzoziemców będziemy mieli wojnę domową?

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments