Apel Stowarzyszenia Sędziów Themis do MSZ w sprawie sytuacji sędziów i prokuratorów w Afganistanie

0
(0)

Stowarzyszenie Sędziów Themis przyłącza się do Apelu sędziów rumuńskich w sprawie sędziów i prokuratorów w Afganistanie.

Sędziowie polscy okazują pełną solidarność i bezwarunkowe wsparcie naszym kolegom i koleżankom, sędziom i prokuratorom z Afganistanu, którzy są celem obecnego reżimu politycznego w tym państwie.

W ciągu ostatnich 10 lat dziesiątki sędziów i innych pracowników wymiaru sprawiedliwości zostało zabitych i rannych. Również podczas poprzednich rządów reżimu talibów doszło do czystki w sądownictwie z powodów politycznych i religijnych.

W krótkim wywiadzie udzielonym dla rumuńskiego Forum Sędziów afgańska sędzia wyraziła poważne obawy, że po upadku rządu afgańscy sędziowie (a zwłaszcza kobiety sędziowie) zostaną zabici bez żadnych dalszych procesów w celu ustalenia ich winy, ponieważ są już poszukiwani w swoich domach.

W obliczu tak niewyobrażalnej sytuacji społeczność międzynarodowa nie może pozostać obojętna.

Oprócz międzynarodowych nacisków na nowo ustanowiony reżim, aby przestrzegał praw człowieka, konieczne jest natychmiastowe otwarcie wszystkich form pomocy humanitarnej, która jest absolutnie niezbędna dla dotkniętych tym problemem ludzi.

W tym celu wzywamy Ministerstwo Spraw Zagranicznych do przyznania humanitarnych wiz wszystkim afgańskim sędziom i prokuratorom oraz ich najbliższym, których życie jest zagrożone.

Jednocześnie sędziowie polscy deklarują wszelką pomoc na terytorium RP w celu zapewnienia tym osobom godnych warunków pobytu.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments