Zamieszanie w Trybunale Konstytucyjnym wokół wyroku z 22 października 2020 r.

5
(1)

Trybunał Konstytucyjny na swojej stronie internetowej opublikował komunikat o zdaniach odrębnych sędziów TK oraz Oświadczenie sędziego Piotra Pszczółkowskiego

Komunikat
Zarówno STK Leon Kieres jak i STK Piotr Pszczółkowski złożyli już pisemne uzasadnienia swoich zdań odrębnych

Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej nieprawdziwych informacji dotyczących ogłoszenia uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r. w sprawie K 1/20 Biuro Prasowe TK wyjaśnia, że zdania odrębne do wyroku zgłosili Sędzia Leon Kieres i Sędzia Piotr Pszczółkowski.

Zarówno STK Leon Kieres jak i STK Piotr Pszczółkowski złożyli już pisemne uzasadnienia swoich zdań odrębnych.

Zgłoszone zostały również przez trzech sędziów zdania odrębne do samego uzasadnienia wyroku i dwóch sędziów złożyło już pisemne uzasadnienia swoich zdań odrębnych do uzasadnienia wyroku w sprawie K 1/20.

Oświadczenie STK Piotra Pszczółkowskiego

Oświadczam, że zdanie odrębne do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 sygn. K 1/20 złożyłem w sekretariacie Biura Służby Prawnej TK w dniu 3 grudnia 2020 r. Brak publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r. nie wynika z braku pisemnego uzasadnienia mojego zdania odrębnego. STK Piotr Pszczółkowski.

Komentarz

Zwłoka z publikacją wyroku ma najwyraźniej charakter pozamerytoryczny, skoro sędzia Piotr Pszczółkowski mógł napisać w 6 tygodni swoje zdanie odrębne od wyroku i od uzasadnienia. Oznacza to, że uzasadnienie było gotowe wcześniej, a przynajmniej sędzia Pszczółkowski znał jego główne linie (podobnie sędzia Leon Kieres).

Przypomnijmy, że na stronie internetowej Monitora można zapoznać się ze stenogramem uzasadnienia odczytanego 22 października przez dr. hab Justyna Piskorskiego, sprawozdawcę w sprawie K 1/20.

Na zdjęciu ilustrującym: STK Julia Przyłębska czyta wyrok w sprawie K 1/20, 22 października 2020 r.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments